وزیر كشور اعلام كرد؛

محدودیت های ترددی جدید برای نوروز

محدودیت های ترددی جدید برای نوروز وزیر کشور از محدودیت های جدید کرونایی برای نوروز اطلاع داد و اظهار داشت: سال جاری هیچ نمایشگاه بهاره ای نداریم و همینطور برای کاهش شیوع کرونا در خوزستان، ورود و خروج به این استان ممنوع اعلام گردید.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور قبل از ظهر امروز در دهمین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران عنوان کرد: جلسه امروز قرارگاه با چند دستور برگزار گردید. یکی از دستورات در ارتباط با نحوه و چگونگی و تأثیرگذاری عملکرد طرح شهید سلیمانی در کشور بوده است.
وی اضافه کرد: بسیج، وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه که در اجرای این طرح دخیل بودند، گزارشاتی عرضه دادند. نقاط ضعف و قوت این طرح مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا برای دو الی سه هفته آینده، یک رزمایش با اولویت مناطق قرمز در کشور بخصوص در استان خوزستان داشته باشیم.
به گفته وی، طرح شهید سلیمانی با قوت خودش در کشور ادامه پیدا می کند و تمامی دستگاه ها و نهادها، بیشتر از پیش با این طرح همکاری خواهند داشت.
اعمال محدودیت های ترددی جدید برای نوروز
رحمانی فضلی اظهار داشت: مبحث بعدی در مورد نگرانی در ترددهای شهری و بین شهری بود. به علت اینکه در روزهای منتهی به نوروز قرار داریم لازم است تصمیم گیری هایی در ارتباط با ترددها صورت گیرد. نیروی انتظامی گزارش عملکردی در مورد اجرای طرح محدودیت های تردد از آغاز سال تابحال عرضه داد و مقرر شد برای عید هم طرح ویژه ای را در جهت کنترل ترددها در جاده ها انجام دهد.
وی بیان نمود: مقرر است ناجا به سامانه های وزارت بهداشت متصل شود و خودروهایی که در درون آنها، افرادی با تست کرونای مثبت حضور دارند، ممنوع از تردد شوند. ممنوعیت تردد از ۲۱ الی سه بامداد همچنان ادامه دارد.
امسال هم نمایشگاه های بهاره نداریم
وزیر کشور افزود: مبحث بعدی که در جلسه عنوان شد، بحث خریدهای نوروزی و امکان تجمعات در این خریدها بود. سال جاری هم مانند سال قبل هیچ گونه نمایشگاهی نداریم و خرید و فروش های فوق العاده را مقرر است اصناف بر روی واحدهای صنفی نظارت داشته باشند که فروش های فوق العاده سبب ایجاد تجمعات نشود.
رحمانی فضلی اضافه کرد: دستفروشان هم با تدابیری که از سوی شهرداری ها و اصناف در نظر گرفته شده، مقرر است کار خویش را دنبال کنند.
توضیحاتی در ارتباط با واردات واکسن های کرونا
وزیر کشور بیان نمود: گزارش هایی در مورد نحوه تأمین و توزیع واکسن کرونا در جلسه عنوان شد. قرار بر این شد تا واکسن های خریداری شده از کشورهای مختلف سریعاً به کشور وارد شوند.
به گفته وی، اولویت تزریق واکسن فقط و فقط با وزارت بهداشت است و هیچ نهاد دیگری نمی تواند برای تزریق واکسن کرونا، اولویتی عرضه نماید.
ورود و خروج به خوزستان ممنوع گردید / مرزهای خوزستان بسته شد
وی ضمن اشاره به وضعیت شهر خوزستان عنوان کرد: همانطور که می دانید وضعیت خوزستان قرمز است. مرزهای این استان بسته شد. ترددهای بین شهری، ممنوع و ورود به خوزستان از استان های مجاور هم ممنوع شده است.
رحمانی فضلی اضافه کرد: خواهشمندیم علما و شیوخ در این استان تلاش کنند که با یک جریان آگاهی بخشی و فرهنگ سازی عمومی، فضای اجتماعی این استان را اقناع کنند تا پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.
وزیر کشور در انتها تصریح کرد: بررسی ها حاکی از آن بوده که ورود روزانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ نفر در ایام گذشته از مرز خوزستان به کشور سبب تشدید کرونا در این استان شده است.

1399/12/02
20:39:36
0.0 / 5
485
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی