سردار اشتری:

خسارت های دوران دفاع مقدس باید پیگیری حقوقی شود

خسارت های دوران دفاع مقدس باید پیگیری حقوقی شود به گزارش ایمن رها فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت: داشتن روحیه ایثار و شهادت موجب سربلندی و اقتدار امروز ما در دنیاست به عبارت دیگر امروز هر پیشرفتی که داریم به تأسی از دوران دفاع مقدس به دست امده است.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی که در همایش بین المللی مطالبات حقوقی بین المللی دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سخن می گفت، اضافه کرد: دوران دفاع مقدس یکی از مقاطع تاریخی بی نظیر است و برای همین، اهمیت پرداختن به هشت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست. این دوران برای نسل ما و نسل های آینده پرافتخار و پر شکوه است. البته هرچند در دفاع مقدس خسارت هایی را متحمل شدیم ولی خیلی چیزها هم به دست آوردیم. داشتن روحیه ایثار و شهادت موجب سربلندی و اقتدار امروز ما در دنیاست به عبارت دیگر امروز هر پیشرفتی داریم به تأسی از دوران دفاع مقدس به دست امده است. هر چند خسارت هایی که به ما زده شده باید به لحاظ حقوقی پی گیری شود.
سردار اشتری اظهار داشت: بیش از 30 کشور مطرح دنیا با پشتیبانی از صدام، جنگ را به ما تحمیل کردند اما، در نهایت در همه عرصه ها پیروز شدیم به همین علت باید هشت سال دفاع مقدس را بیشتر به مردم بشناسانیم.
فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، حرکت ضدانقلاب را برای ایجاد ناامنی در کشور دیدیم. این گروه ها با پشتوانه آمریکا و اسرائیل دست به اقدامات خرابکارانه می زدند و این حرکت را در دفاع مقدس هم ادامه دادند؛ البته در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند. هدف این گروهک ها سرنگونی نظام بود که مردم را تشویق به شورش و مهره های اصلی و اساسی نظام را ترور می کردند. آنها نقش ستون پنجم را در دفاع مقدس ایفا می کردند. جمع آوری اطلاعات، شنود مکالمات تلفنی و بی سیمی رزمندگان و ناامن کردن شهرها از اقدامات آنها بود.
سردار اشتری اظهار داشت: اقدامات خرابکارانه گروهک های ضدانقلاب هنوز ادامه دارد چونکه باید ترور شهید سلیمانی و شهید فخری زاده را نمونه ای از ادامه روند منافقین دانست که در امتداد همان هدف به زانو در آوردن نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت. بدین سبب اسناد و مدارکی از منافقین در این اقدامات به دست آمده است که باید دنبال کرد تا احقاق حق صورت گیرد.
وی اظهار نمود: آمریکایی ها حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند. نفوذ جریانی، افزایش اقدامات تروریستی و اطلاعاتی و به ویژه در حوزه جنگ نرم جزو روند دولت های آمریکا بوده و فقط ممکنست ظاهر و شیوه ها تغییر کرده باشد. بدین سبب اهداف همان ها بوده و تغییری در آنها بوجود نیامده است.
فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه رویکرد دولت مستقر آمریکا در قبال ایران نسبت به دولت های گذشته این کشور، تغییری نکرده است توضیح داد: چون جنگ نرم، جنگ های نیابتی، تسلط بر منابع انرژی و جلوگیری از پیشرفت های هسته ای کشورمان سیاستی است که دولت ایران قبلی آمریکا هم در مواجهه با ایران داشتند و البته در این رابطه فقط شیوه ها فرق می کند والا هدف تمام آنها یکی است.
وی اظهار داشت: ما آمادگی داریم در خدمت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس باشیم و می توانیم ظرفیت پلیس بین الملل را در عرصه امنیتی و سایر حوزه ها در اختیار این پژوهشگاه قرار دهیم.
منبع:

1399/12/05
23:57:08
0.0 / 5
597
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی