معاون استاندار سیستان و بلوچستان مطرح كرد:

تشریح ماجرای درگیری در مرز سراوان از شایعه تا حقیقت

تشریح ماجرای درگیری در مرز سراوان از شایعه تا حقیقت به گزارش ایمن رها زاهدان ـ معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در تشریح تیراندازی در مرز سراوان اظهار داشت: این حادثه ساعت ۸ بامداد روز گذشته در مرز شمسر شهرستان سراوان در آن طرف مرز رخ داد.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، به دنبال تیراندازی در مرز سراوان، معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با تشریح این حادثه عنوان کرد: این حادثه ساعت ۸ بامداد روز گذشته در مرز شمسر شهرستان سراوان توسط سوخت برها در آن طرف مرز رخ داد که با تیراندازی مأموران پاکستانی یک نفر از سوخت برها کشته شد و تعدادی زخمی شدند.
محمدهادی مرعشی اضافه کرد: گذرگاه های قانونی و مشخص شده توسط خود مردم محلی جهت استفاده از طرح رزاق و سهمیه سوخت واگذارشده به آنها ساماندهی شده است و همه باید به رعایت قانون و روند اجرای آن و تردد در مرزها احترام بگزارند.
وی با اشاره به اینکه با تحریک و فضاسازی گروهک تروریستی جیش الظلم و تحرکات برخی سودجویان در حوزه شهرستان سراوان، درگیری مرزی به وجود آمد که در این درگیری ۲ نفر کشته و تعدادی زخمی شدند.
وی با ابراز اینکه تجمع افراد سوخت بر در گذرگاه مرزی و عدم خویشتن داری آنان، سبب هجوم و حمله بامداد امروز به پاسگاه مرزی کشورمان شده است، اظهار داشت: با حمله افراد به پاسگاه مرزی و سو استفاده برخی سودجویان سوخت بر با آتش زدن یک دستگاه موتورسیکلت، مبادرت به سنگ پرانی به سمت پاسگاه می کنند.
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان پس از این ماجرا با معتمدان محلی صحبت کردیم و مبحث تحت کنترل در آمد، افزود: اما امروز باز عده ای در فضای مجازی مردم را برای تجمع تحریک می کردند که باز عده ای به سمت فرمانداری حمله کردند و با شکستن شیشه های فرمانداری متفرق شدند.
مرعشی به تحریک و فضاسازی گروهک تروریستی جیش الظلم با پخش کلیپی در مورد زیرسؤال بردن طرح رزاق اشاره نمود و اظهار داشت: گروهک های ضدانقلاب و معاند از قبل با ترسیم نقشه و ترغیب افراد سودجو دست به این اقدام خرابکارانه زده اند.
وی ضمن محکوم کردن حمله برخی افراد سودجو به فرمانداری شهرستان سراوان افزود: طرح رزاق یک طرح کارشناسی شده و قانونی می باشد که فقط با مشارکت مردم تداوم پیدا خواهد نمود.


منبع:

1399/12/09
14:50:42
0.0 / 5
568
تگهای خبر: امنیت , حادثه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی