به روز رسانی اخبار و حوادث چهارشنبه سوری؛

۳۶۳ مصدوم چهارشنبه سوری از اول اسفند تا كنون

۳۶۳ مصدوم چهارشنبه سوری از اول اسفند تا كنون به گزارش ایمن رها چهارشنبه سوری سال ۹۹ از آغاز اسفند تا کنون ۳۶۳ نفر رسیده است که استانهای تهران، آذربایجان شرقی و کرمانشاه بیشترین مصدومان را داشته است.


به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، حوادث در رابطه با مراسم چهارشنبه سوری آخر سال از آغاز اسفند ۱۳۹۹ شروع شده است و برخلاف شرایط کرونایی سال جاری نسبت به سالیان گذشته تعداد مصدومان بیشتری را تا به این لحظه داریم.افزایش ۲۰۰ درصدی مصدومانمجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور اعلام نمود: به رغم انتظار سازمان اورژانس کشور از مردم برای رعایت ها در ایام آخر سال شاهد افزایش ۲۰۰ درصدی در مراجعات مصدومین شب چهارشنبه آخر سال به مراکز درمانی هستیم. وی افزود: تا این لحظه ۲۶۳ نفر از هموطنان گرفتار صدمه به خاطر مواد محترقه شده اند که سال قبل همین زمان این تعداد نزدیک به ۸۲ نفر بودند و این نشان دهنده این است که باید نظارت بیشتری روی فرزندان داشته باشیم. سخنگوی سازمان اورژانس کشور بیان نمود: متأسفانه ۱۴ درصد کسانی که گرفتار صدمه شدند عابرین بودند که در حال بازگشت از محل کار بودند و در طول مسیر گرفتار صدمه شدند. صدمه های چشمی و سوختگی و قطع عضو مواردی هستند که در چهارشنبه آخر سال با بیشترین تعداد موارد مشاهده می شود و خیلی از این صدمه ها باوجود تلاش کادر درمان و تخصصی به محدودیت و معلولیت می رسد و شاید تا آخر عمر با افراد باشد. خالدی افزود: بیشترین کسانی که گرفتار صدمه شدند در محدوده سنی ۶ تا ۱۸ سال هستند و این نشان میدهد که والدین باید نظارت بیشتری روی فرزندانشان داشته باشند.
تمهیدات آتش نشانی برای چهارشنبه سوری / آماده باش ۳۵۰۰ آتش نشانجلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: تمهیدات سازمان آتش نشانی تهران برای چهارشنبه آخر سال و حفظ نظم و آرامش و همینطور پیشگیری از حوادث ناگوار ۳۵۰۰ آتش نشان عملیاتی را به خدمت گرفته است. وی ادامه داد: البته نیمی از این آتش نشانان پرسنل شیفت همان روز هستند و نیمی دیگر به خدمت فراخوانده شده اند. سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار داشت: در واقع دو سوم کل پرسنل عملیاتی در آن شب در آماده باش کامل هستند و در هزار نقطه نیروهای آتش نشان به صورت مستقل حضور دارند. وی اظهار داشت: این هزار نقطه با احتساب ۱۳۳ هزار ایستگاهی است که در حال خدمت گزاری هستند. ملکی بیان نمود: آتش نشانان از ساعت ۱۵ عصر سه شنبه عملیات خویش را آغاز می کنند و با خودرو های عملیاتی در نقاط مشخص شده قرار دارند و تا زمانی که آرامش به حالت عادی برگردد در هر محل حضور دارند.
۱۷ مأموریت اورژانس تهران از بامداد امروز تا کنونسعید مهرسروش سخنگوی کمیته چهارشنبه سوری اورژانس تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: اورژانس تهران از آغاز اسفند تا ساعت ۹ بامداد امروز ۱۷ مأموریت در ارتباط با حوادث چهارشنبه آخر سال انجام داده است. وی افزود: در این مأموریت ها ۱۳ نفر به بیمارستان ها منتقل و ۷ نفر در محل حادثه درمان شده اند. سخنگوی کمیته چهارشنبه سوری اورژانس تهران اضافه کرد: در این مأموریت ها ۱۹ نفر از مصدومان، مرد و ۲ نفر زن بودند.
تمهیدات اورژانس پایتخت برای امنیت مراسم چهارشنبه سوریپیمان صابریان در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به تمهیدات اورژانس تهران برای چهارشنبه آخر سال اظهار نمود: از ساعت ۱۶ تا آخر امشب در ۱۹۷ نقطه پر تردد شهر تهران آمبولانس استقرار دارد. تمام پایگاه ها آماده باش کامل هستند. وی ادامه داد: اتاق فرماندهی (ics) فعال شده و تمامی مرخصی ها برای امروز و امشب لغو شده است. رئیس اورژانس تهران بیان نمود: تمام نیروهای موتورلانس اورژانس از ساعت ۱۷ تا آخر امشب آماده خدمت رسانی با آمبولانس هستند. صابریان اظهار داشت: ۵۰ دستگاه آمبولانس رزرو به چرخه عملیات اضافه شدند. در بیمارستان های سوانح و حوادث نیروی اورژانس مستقر شده است و تمام نیروهای ستادی-عملیاتی در این مراکز حضور دارند. صابریان بیان نمود: تجهیزات سوختگی کافی برای آمبولانس ها در نظر گرفته شده است و به تعداد نیروهای دیسپچ برای افزایش پاسخگویی اضافه شده است. رئیس سازمان اورژانس تهران در انتها با اشاره به تمهیدات این سازمان برای تعطیلات نوروز اظهار داشت: ۱۰ کمپ نوروزی به صورت ۲۴ ساعته از ۲۵ اسفند ۹۹ و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ برپا می شود و تمامی پایگاه های اورژانس در حالت آماده باش هستند.
۲۵ مصدوم حوادث چهارشنبه سوری در کشور / ۳ نفر قطع عضو شدندمجتبی خالدی در گفتگو با خبرنگار مهر به دنبال عرضه گزارش در رابطه با شب چهارشنبه آخر سال، گفت: تا ساعت ۱۴: ۰۰ امروز ۲۶ اسفندماه کل صدمه دیدگان در حوادث ۲۵ نفر بودند. وی ادامه داد: از تعداد ۲۵ مصدوم، ۸ نفر بستری شدند و ۱۳ نفر هم درمان و ترخیص شده اند. البته ۴ نفر در محل درمان شدند. سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: امروز در میان مصدومین فوتی نداشتیم و متأسفانه سه نفر گرفتار قطع عضو شدند و دو نفر گرفتار صدمه دیدگی در ناحیه چشم شده اند. به قول وی ۸ نفر از مصدومان امروز گرفتار سوختی شده اند. خالدی با اشاره به استان های دارای بیشترین مصدوم در رابطه با مراسم چهارشنبه سوری خاطرنشان کرد: استان تهران با ۸ نفر، آذربایجان شرقی با ۶ نفر و مرکزی با ۴ نفر بیشترین مصدومان را داشته اند.
۳ مصدوم بر اثر انفجار نارنجک در تهرانسعید مهر سروش در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: حادثه انفجار نارنجک در منطقه ۲۰، شهر ری، خیابان امام حسین، خیابان دیلمان جنوبی در نبش کوچه مؤمنی به سامانه ۱۱۵ اعلام گردید. وی ادامه داد: این حادثه یک مصدوم ۱۷ ساله داشت که به بیمارستان امام حسین منتقل شد. سخنگوی کمیته چهارشنبه سوری اورژانس تهران اظهار داشت: نوع صدمه دیدگی این مصدوم تروما به چشم و سوختگی درجه ۲ صورت و دست است. مهر سروش در تشریح حادثه انفجار نارنجک در منطقه ۱۵ تهران اظهار داشت: این حادثه در خاوران، نبرد جنوبی، خیابان بقایی، خیابان اقاجانلو یا گلستان رخ داد که ۲ نفر مصدوم شدند و به بیمارستان امام حسین منتقل شدند. وی اظهار داشت: این مصدومان ۲۷ و ۲۸ ساله هستند که نوع صدمه دیدگی آنها تروما به صورت و دست و چشم بوده است. سخنگوی کمیته چهارشنبه سوری اورژانس پایتخت در شرح این حادثه اظهار داشت: مصدوم به دنبال در دست داشتن نارنجک وارد مغازه شده و متأسفانه در مغازه نارنجک منفجر شده است.
۲۸ مصدوم در پایتخت تا ساعت ۱۵سعید مهر سروش در ادامه اعلام اخبار حوادث چهارشنبه سوری اظهار نمود: از آغاز اسفند تا کنون اورژانس تهران ۲۴ عملیات انجام داده است. وی ادامه داد: در این ۲۴ عملیات، ۱۷ مصدوم به بیمارستان ها منتقل و ۱۱ نفر در محل درمان شدند. به قول سخنگوی کمیته چهارشنبه سوری اورژانس تهران تا به این لحظه ۲۸ مصدوم در رابطه با حوادث آخر سال در تهران داشته ایم.
حادثه انفجار در یک مغازه و مصدومیت ۲ جوانجلال ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: حادثه انفجار یک مغازه واقع در خیابان نبرد جنوبی، خیابان آقاجانلو در ساعت ۱۱: ۵۴ به سامانه آتش نشانی اعلام می شود. وی اظهار داشت: آتش نشانان از ایستگاه شماره ۲۴ ظرف مدت ۴ دقیقه به محل رسیدند و مشاهده نمودند محل آتش سوزی یک مغازه ۱۰ متری است که مواد دخانی می فروشد. سخنگوی سازمان آتش نشانی اضافه کرد: بر اثر انفجار، شیشه های مغازه شکسته اما خوشبختانه حادثه آتش سوزی رخ نداده است. وی اظهار داشت: در خلال این حادثه دو مرد از ناحیه چشم گرفتار صدمه دیدگی شدند و دو خودرو که در روبرو مغازه هم پارک بودند خسارت دیدند. عملیات آتش نشانان و تحویل مصدومان به اورژانس به ساعت ۱۴: ۲۱ به پایان رسید.
مصدومیت یک مرد ۶۱ ساله بر اثر انفجار نارنجکسعید مهر سروش سخگوی کمیته چهارشنبه سوری اورژانس تهران اعلام نمود: حادثه انفجار نارنجک در شهر قدس، سر قنات، خیابان سجاد، خرداد ۵ ام به اورژانس اطلاع داده شد. وی ادامه داد: یک آقای ۶۱ ساله بر اثر این حادثه گرفتار استرس و اضطراب می شود که با کمک عوامل اورژانس در محل درمان می شود.
تعداد مصدومان در کشور به ۶۴ نفر رسیدمجتبی خالدی سخنگوی اورژانس با اشاره به گزارش حوادث در رابطه با مراسم شب چهارشنبه آخر سال اظهار نمود: تا ساعت ۱۷ تاریخ ۲۶ اسفند تعداد مصدومان حوادثه چهارشنبه سوری به ۶۴ نفر رسید. وی ادامه داد: از این تعداد ۲۰ نفر بستری، ۳۷ نفر بعد از گرفتن خدمات درمانی مرخص و ۷ نفر هم در محل درمان شدند. سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: متاسفانه ۸ نفر گرفتار قطع عضو، ۱۲ نفر چشمانشان صدمه دید و ۲۶ نفر گرفتار سوختگی شدند. خالدی به استانهایی که بیشترین مصدوم در رابطه با حوادث چهارشنبه آخر سال را دارند، اشاره نمود و اظهار داشت: تهران با ۱۹ نفر، کرمانشاه با ۱۰ نفر و آذربایجان شرقی با ۸ نفر بیشترین مصدومان چهارشنبه سوری را دارند.
از ابتدای اسفند تا کنون ۳۶۹ نفر در رابطه با حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شدندمجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور به عرضه گزارش حوادث در رابطه با مراسم شب چهارشنبه آخر سال پرداخت و اظهار داشت: از ۱ لغایت ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ تا ساعت ۱۶: ۰۰ تعداد مصدومان به ۳۶۳ رسید. وی ادامه داد: از این تعداد ۱۱۲ نفر بستری شدند که ۹ نفر در بخش ویژه هستند. سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: ۲۴۰ نفر از مصدومان درمان شدند، ۱۱ نفر در محل درمان و ۵۰ نفر قطع عضو شدند. خالدی افزود: متاسفانه ۶ نفر جان باختند و ۱۰۶ نفر گرفتار صدمه چشمی شدند، همینطور ۱۵۶ نفر هم درچار سوختگی شدند. وی با اشاره به استانهای بیشترین صدمه دیده از حوادث چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: تهران با ۹۳ نفر، آذربایجان شرقی با ۵۴ نفر و کرمانشاه با ۳۳ نفر بیشترین مصدومان در رابطه با حواد چهارشنبه آخر سال را دارد.
۳ تهرانی قطع عضو و ۴ نفر گرفتار صدمه چشمی شدندسعید مهرسروش سخنگوی کمیته چهارشنبه آخر سال اورژانس تهران اظهار نمود: تعداد مصدومان شهر تهران به ۹ نفر رسیده اند که ۴ نفر سرپایی درمان شدند و ۵ نفر به مراکز درمانی انتقال داده شدند. وی ادامه داد: از این تعداد مصدوم ۷ نفر مرد و دو نفر زن بودند. مهرسروش افزود: تعداد مصدومان استان تهران به ۱۹ نفر رسید که ۶ نفر سرپایی درمان شدند، ۶ نفر بستری و ۷ نفر هم در اورژانس پذیرش شدند. سخنگوی کمیته چهارشنبه آخر سال اورژانس تهران خاطرنشان کرد: متاسفانه ۳ هموطن در استان تهران گرفتار قطع عضو، ۴ نفر گرفتار صدمه های چشمی و ۷ نفر گرفتار سوختگی شدند.
مصدومان حوادث چهارشنبه سوری پایتخت به ۲۲ نفر رسیدپیمان صابریان رئیس سازمان اورژانس تهران در عرضه گزارش حوادث در رابطه با مراسم شب چهارشنبه آخر سال در تهران اظهار داشت: تعداد مصدومان چهارشنبه در تهران تا ساعت ۱۸: ۰۰ به ۲۲ نفر رسید که از این تعداد ۸ نفر بستری شدند. وی افزود: ۶ نفر در محل درمان شدند، ۴ نفر قطع و ۵ نفر گرفتار سوختگی شدند، همینطور ۸ نفر هم گرفتار سوختگی شدند.
پلیس: از بامداد تا کنون در پایتخت ۲۲ انفجار داشته ایمسردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در جمع خبرنگاران در ارتباط با آخرین جزئیات از وضعیت پایتخت در چهارشنبه آخر سال اظهار نمود: ماموران پلیس از ساعت ۱۵ امروز در اقصی نقاط تهران حضور گسترده دارند اما متاسفانه به این لحظه گزارشات خوبی دریافت نکردیم. وی ادامه داد: ۲۵ مورد انفجار و تخریب تا به این لحظه در تهران داشتیم که به دنبال این حوادث، ۲۲ نفر مصدوم، ۵ نفر قطع عضو و ۵ نفر از ناحیه صورت و چشم گرفتار صدمه شده اند. رئیس پلیس پایتخت اضافه کرد: حوادث در رابطه با چهارشنبه آخر سال را در خیابان های اصلی کمتر و در کوچه پس کوچه ها بیشتر شاهد می باشیم. سال جاری نسبت به سال قبل وضعیت خوبی در ارتباط با حوادث چهارشنبه آخر سال نداریم اما نسبت به سال های قبل تر وضعیتمان بهتر شده است. رئیس پلیس پایتخت اخطار داد: افرادی که در روزهای نوروز و تعطیلات بخواهند شرارت کنند و نظم و امنیت را گرفتار اختلال کنند بدانند که پلیس آنها را بازداشت و تا آخر تعطیلات نزد خود نگه می دارد.
۱۱۸ مصدوم در امروز/ ۹ نفر قطع عضو شدندمجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور به عرضه گزارش حوادث در رابطه با مراسم شب چهارشنبه آخر سال پرداخت و اظهار داشت:
در ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ تا ساعت ۱۹: ۰۰ تعداد 118 نفر مصدوم شدند که 35 نفر بستری هستند. وی ادامه داد: 73 نفر درمان و مرخص شدند و همینطور 10 نفر در محل درمان شدند، خوشبختانه امروز تا به این لحظه هیچ مورد فوتی گزارش نشده است. سخنگوی اورژانس کشور اظهار داشت: متاسفانه 9 نفر قطع عضو، 27 نفر گرفتار صدمه به چشم و 54 نفر هم گرفتار سوختگی شده اند. خالدی با اشاره به استانهای دارای بیشترین صدمه دیده اظهار داشت: تهران با ۳۷ نفر، البرز با ۱۳ نفر و مرکزی با ۱۳ نفر بیشترین صدمه دیدگان در رابطه با حوادث چهارشنبه آخر سال را دارند. در حال تکمیل…

1399/12/26
20:25:30
0.0 / 5
667
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی