مدیر عامل هلال احمر استان مركزی اعلام كرد؛

گزارش ۴۶ مورد حادثه در روزهای نوروز به هلال احمر استان مركزی

گزارش ۴۶ مورد حادثه در روزهای نوروز به هلال احمر استان مركزی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی با اشاره به اینکه 46 مورد حادثه در روزهای نوروز 1400 به این جمعیت گزارش شده است، اظهار داشت: خدمات حوزه امداد و نجات این جمعیت تا 15 فروردین ادامه دارد.علیرضا محمودی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر استان مرکزی در روزهای نوروز اظهار نمود: از ۲۸ اسفندماه نیروهای داوطلب حوزه جوانان این سازمان در میادین، بوستان ها، تفرجگاه های استان مستقر شده و مردم استان را نسبت به رعایت پروتکلهای پیش گیری از کرونا راهنمایی و ترغیب می کردند.
وی افزود: این اقدام در قالب طرح های عامران سلامت و ناظران سلامت صورت گرفته است و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد که خوشبختانه این طرح مورد استقبال مردم استان قرار گرفته است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی اشاره کرد: در طرح عامران و ناظران سلامت برای هر شهرستان استان سه تیم در نظر گرفته شد که در مجموع ۶۰ نفر از نیروی بخش جوانان سازمان هلال احمر استان مرکزی در این طرح مشارکت کرده اند.
محمودی عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات این سازمان در روزهای نوروز در حوزه امداد و نجات بوده است که بیش از ۱۳ پایگاه امداد و نجات جاده ای در استان این سازمان دایر و فعال کرد و این پایگاه فعالیت خودرا از ۲۵ اسفند سال قبل شروع و تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری ادامه خواهند داد.
وی اظهار داشت: مرکز EOC(مرکز کنترل و هماهنگی عملیات های فوریتی) هلال احمر به طور ۲۴ ساعته در استان فعال است و مردم می توانند در صورت بروز مشاهده حادثه و تصادفی گزارش آنرا به این مرکز بوسیله سامانه ۱۱۲ اطلاع دهند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی با اشاره به آمار حوادثی که از ۲۵ اسفندماه سال قبل تا ۱۲ فروردین ماه به این سازمان گزارش شده است، اظهار داشت: مجموع حوادثی که به سازمان هلال احمر استان مرکزی در این ایام گزارش شد ۴۶ مورد بوده است که ۱۵۳ نفر در آن حادثه دیده اند، که با اقدامات بموقع سازمان هلال احمر استان ۴۳ نفر انتقال و ۲۲ نفر سرپایی مداوا شدند.
محمودی در آخر بیان کرد: علاوه بر این موارد در استان مرکزی در طول روزهایی که ذکر شد ۲ مورد رهاسازی مصدومین، ۳۳ عملیات جاده ای و ۳ مورد عملیات کوهستانی صورت گرفت.

1400/01/14
13:13:15
5.0 / 5
587
تگهای خبر: تصادف , حادثه , حوادث , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی