اتمام واكسیناسیون نیروهای اورژانس تهران تا۲هفته آینده

اتمام واكسیناسیون نیروهای اورژانس تهران تا۲هفته آینده ایمن رها: رئیس مرکز اورژانس تهران از اتمام واکسیناسیون نیروهای این مرکز تا دو هفته آتی آگاهی داد.


دکتر پیمان صابریان در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به اینکه مرکز اورژانس تهران چند نیرو دارد و از تعداد کل چند نفر واکسن کووید۱۹ را دریافت نمودند، اظهار داشت: مرکز اورژانس تهران حدود ۲۵۰۰ نفر نیرو دارد که حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد از میان این نفرات واکسن کووید۱۹ را دریافت کرده اند.
وی با تاکید بر لزوم واکسیناسیون کامل نیروهای اورژانس افزود: قرار شده است که طی هفته جاری، ۵۰ درصد دیگر از نیروها واکسن دریافت نمایند که اگر این اتفاق محقق شود می توان اظهار داشت که حدود ۷۵ درصد از نیروهای اورژانس پایتخت واکسن دریافت کرده اند.
رئیس مرکز اورژانس تهران اضافه کرد: تا اختتام هفته آتی نیز واکسیناسیون نیروهای اورژانس تمام می شود.
دکتر صابریان درباره میانگین سنی افرادی که تا کنون واکسن دریافت کرده اند، اظهار داشت: ۲۵ درصد از نیروهای اورژانس که تا کنون واکسن دریافت نمودند یا بیماری زمینه ای داشتند یا سن بالای ۴۵ سال را داشتند که در اولویت دریافت واکسن قرار گرفتند.
وی درباب ریسک مبتلاشدن به کرونا میان تکنسین های اورژانس اظهار داشت: تفاوتی میان محل خدمت تکنسین های اورژانس و بیمارستان وجود دارد؛ زمانی که فردی به بیمارستان انتقال پیدا می کند تریاژ می شود و مشخص می شود که مبتلا بودن او به بیماری کووید۱۹ به چه میزان است؛ اما زمانی که تکنسین های اورژانس به بالین یک بیمار یا مصدوم می روند معین نیست که فرد درگیر بیماری کووید هست یا خیر و بنا بر این که تکنسین های اورژانس به نقاط ناشناخته وارد می شوند باید حتما واکسن زده باشند. به همین دلیل می توان اظهار داشت که تکنسین های اورژانس نیز در اولویت یک هستند.
صابریان اضافه کرد: البته طی هماهنگی هایی که صورت گرفت سرعت واکسیناسیون نیروهای اورژانس بالا بوده است.
رئیس مرکز اورژانس تهران درباب اینکه تا کنون چه واکسنی برای تکنسین های اورژانس تزریق شده است، اظهار نمود: برای ۲۵ درصد از نیروها که در ابتدا واکسن زدند اسپوتنیک-وی تزریق شد که هر دو دوز واکسن را دریافت نمودند.
وی درباب واکسنی که در ادامه مقرر است تکنسین های اورژانس دریافت نمایند نیز اشاره کرد: قسمت اعظمی از آن اسپوتنیک- وی و بقیه آن هم احیانا واکسن بهارات بیوتک هند است.
صابریان درباب تعداد شهدای مرکز اورژانس تهران که در پی مبتلاشدن به بیماری کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند، اظهار داشت: اورژانس تهران تا کنون چهار شهید سلامت داشته است.
رئیس مرکز اورژانس تهران درباب تعداد نیرو های این مرکز که به کرونا مبتلا شدند نیز اظهار داشت: برمبنای آماری که داریم حدودا حدود ۳۰ درصد نیروها از شروع شیوع بیماری در کشور تا کنون به کرونا مبتلا شدند.
منبع:

1400/01/22
13:19:15
5.0 / 5
367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی