همتی مطرح كرد؛

پیشنهاد ایجاد صندوق پشتیبانی از داوطلبان در فدراسیون صلیب سرخ

پیشنهاد ایجاد صندوق پشتیبانی از داوطلبان در فدراسیون صلیب سرخ رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: پیشنهاد می کنم صندوق حمایتی در فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر برای پشتیبانی از افراد داوطلب ایجاد شود.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، کریم همتی امروز در دیدار وب کنفرانسی با فرانچسکو روکا رئیس فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر اظهار داشت: آموزش همگانی از همان ابتدای همه گیری بیماری کرونا توسط جمعیت هلال احمر اجرایی شد و برای آگاه سازی مردم نسبت به انتشار کلیپ، بروشور، کتابچه و همینطور استفاده از ظرفیت صداوسیما و رسانه های مجازی اقدامات لازم انجام شد.
وی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر با همراهی خیرین نسبت به تهیه اقلام ضروری حفاظت فردی مخصوصاً در مقطعی از زمان که در کشور کمبودهایی هم وجود داشت، اقدام نمود و این اقلام را در اختیار مردم و کادر درمان قرار داد.
رئیس جمعیت هلال احمر درباره پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های هلال احمر ایران، اظهارداشت: بیمارستان نورافشار، مجتمع دارویی درمانی تهرانپارس و بیمارستان جمعیت هلال احمر ایران در دبی کشور امارات متحده عربی طی ماه های همه گیری کرونا، پذیرای مبتلایان به این بیماری بود که توانستیم در مورد درمان مبتلایان گام هایی را هم در کنار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برداریم.
به گفته وی، داوطلبان آموزش دیده جمعیت هلال احمر در ابتدای سال ۱۳۹۹ و همینطور ابتدای سال ۱۴۰۰ توانستند غربالگری مسافران را در خروجی برخی استان ها و مبادی ورودی مرزها با دقت و حساسیت انجام دهند.
همتی به ایجاد خانه های هلال در اقصی نقاط کشور اشاره نمود و اضافه کرد: ایجاد خانه های هلال برای آموزش مردم و ساماندهی نیروهای محلی از طرح های اساسی جمعیت هلال احمر است که برپایه برنامه، مقرر شده که ۳۸ هزار خانه هلال در مدت زمان ۵ سال راه اندازی شود، تابحال ۵ هزار خانه هلال بوجود آمده و امیدوار هستیم با ارتقای کمی و کیفی خانه های هلال به یک جامعه تاب آور برسیم.
همتی تصریح کرد: پیشنهاد می کنم صندوق حمایتی در فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر برای پشتیبانی از افراد داوطلب که در حوادث و بلایا جان خویش را در راه خدمت به مردم از دست می دهند یا گرفتار مصدومیت هایی می شوند، ایجاد شود.

1400/01/26
11:16:48
5.0 / 5
365
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی