مجازات جایگزین توقیف برای 37هزار موتورسیكلت متخلف

مجازات جایگزین توقیف برای 37هزار موتورسیكلت متخلف ایمن رها: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از عدم توقیف 37 هزار موتورسیکلت متخلف در اجرای طرح موتوریار آگاهی داد.


سردار محمدحسین حمیدی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح دستاوردها و نتایج طرح موتوریار که از اوایل زمستان سال قبل در پایتخت شروع شده است، اظهار داشت: همانطور که قبلا هم اعلام شده موتوریار طرحی برای برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف است، اما در این طرح دیگر خبری از توقیف موتور و برخوردهای قبلی نیست و برمبنای آن مجازاتی جایگزین برای موتورسیکلت سواران متخلف به مرحله اجرا در می آید.
وی با اعلان اینکه اجرای این طرح آمار توقیف و انتقال این وسایل نقلیه به پارکینگ ها را کمتر می کند، اظهار داشت: با اجرای این طرح تخلفات موتورسیکلت سواران نظیر تردد در خطوط ویژه، عدم استفاده از کلاه ایمنی، تردد از محل ممنوعه، انجام حرکات نمایشی و... از طرف ماموران کنترل شده و راکبان موتورسیکلت بعد از متوقف شدن از طرف ماموران می توانند میان انتقال وسیله شان به پارکینگ یا همکاری چند ساعته در تامین نظم ترافیک یکی را انتخاب کنند.
حمیدی افزود: با پذیرش همکاری با پلیس بجای توقیف موتورسیکلت، یک کاور و یک تابلو دستی به راکبان متخلف موتورسیکلت داده شده و آنان به تشخیص مامور ارشد پلیس راهور در محل و بعد از دریافت آموزش های اولیه در محل ساعاتی را همکار پلیس شده و در تامین انضباط ترافیکی با ماموران همکاری می کنند.

افزایش نقاط اجرای طرح موتوریار از ۶۰ به ۲۰۰ نقطه
رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اعلان اینکه از زمان اجرای این طرح تا حالا راکب۳۷ هزار دستگاه موتورسیکلت متخلف بجای انتقال وسیله شان به پارکینگ، همکار پلیس راهنمایی و رانندگی شده اند، اظهار داشت: در حقیقت این افراد در کنار همکاران ما به تامین آمد و شد ترافیکی کمک کردند و آمارها نشان میدهد که حتی بعد از این طرح کمتر هم تخلف کرده اند.
وی با اشاره به اجرای طرح موتوریار درسه ماه پایانی سال ۹۹، اظهار داشت: سال قبل این طرح در ۶۰ نقطه از پایتخت و در نوبت بامداد اجرا شد، اما امسال بنا داریم طرح موتوریار را در ۲۰۰ نقطه از شهر و در دونوبت اجرا نماییم. با یاری خدا اجرای این طرح امسال نیز با قوت ادامه خواهد داشت و ما این آمادگی را داریم که در اجرای این طرح در دیگر شهرها نیز تجربیات خودرا منتقل نماییم.
حمیدی اشاره کرد: برای اجرای این طرح نیازمند هماهنگی و تامین اعتبار در حوزه های مختلف هستیم که خوشبختانه اقدامات آن در حال انجام می باشد.
منبع:

1400/01/27
22:05:09
5.0 / 5
420
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , پلیس , ترافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی