افزایش ۴۸ درصدی كشفیات موادمخدر در فروردین ۱۴۰۰

افزایش ۴۸ درصدی كشفیات موادمخدر در فروردین ۱۴۰۰ معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از 21 تن انواع موادمخدر در کشور در هفته سوم فروردین ماه آگاهی داد و اظهار داشت: 59 درصد کشفیات، ماده مخدر تریاک بوده است.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی اظهار داشت: مجموع کشفیات این هفته ۲۱ هزار و ۸۵۷ کیلوگرم است که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل (۱۴۷۵۸کیلوگرم) حدود ۴۸ درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: ۱۲ هزار و ۹۳۸ کیلوگرم از مجموع کشفیات، مربوط به ماده مخدر تریاک بوده است که ۵۹ درصد کشفیات را به خود اختصاص می دهد.

معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همین طور از این مقدار، ۲۸۲۴ کیلوگرم مرفین، ۱۷۹۲ کیلوگرم حشیش، ۶۲۲ کیلوگرم هروئین، ۱۴۰ کیلوگرم گراس، ۳۴۷ کیلوگرم شیشه و ۳۱۹۴ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهار نمود: در هفته گذشته مجموعاً ۷۷۲۴ متهم در رابطه با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۴۵۹۶ نفر به بهتان قاچاق و توزیع موادمخدر و ۳۰۲۰ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. در بین دستگیرشدگان این هفته ۱۰۸ نفر از شهروندان خارجی بودند.

وی با اعلان اینکه بیش از ۷۸ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، اظهار نمود: بیشترین حجم کشفیات با ۴۳۶۹ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۰ درصد کشفیات کشور است و هرمزگان با ۳۱۶۸ کیلوگرم، کرمان با ۲۹۵۷ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۲۱۳۵ کیلوگرم، یزد با ۱۸۵۴ کیلوگرم، اصفهان با ۱۳۴۶ کیلوگرم و فارس با ۱۱۸۴ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد اضافه کرد: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۴۹ درصد از کشفیات کشور است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۴۰۹ دستگاه خودرو و ۱۳ قبضه سلاح توقیف شد و همین طور ۴۰ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۳۹ درصد انتظامی بوده است.1400/01/29
14:06:31
5.0 / 5
344
تگهای خبر: خودرو , شهروندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی