نجات شهروندان گرفتار ایست قلبی با دستگاههای الكترو شوك خودكار در محل های پرتردد

نجات شهروندان گرفتار ایست قلبی با دستگاههای الكترو شوك خودكار در محل های پرتردد به گزارش ایمن رها رئیس مرکز اورژانس تهران اظهار داشت: برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان در مراکز پر تردد و زمانی که گرفتار ایست قلبی و تنفسی می شوند، میتوان از دستگاههای الکتروشوک های خودکار استفاده نمود.


دکتر پیمان صابریان در گفتگو با ایسنا، در باره اینکه هم اکنون آمبولانس های اورژانس به میزان کافی تجهیزات دارد یا خیر؟ اظهار نمود: آمبولانس های اورژانس تجهیزات مورد نیاز را دارند.
وی افزود: از آن جایی که افراد در زمان کوتاهی به مراکز درمانی منتقل می شوند حتی اگر دستگاههای دیگری مثل سونوگرافی و... در آمبولانس داشتیم، کاربرد زیادی نداشت.
صابریان در مورد اینکه برای به روز رسانی آمبولانس های اورژانس چه اقداماتی باید انجام شود؟ اظهار داشت: میتوان از دستگاه هایی که پیش از این هم در آمبولانس ها وجود داشته و مدلهای جدیدتر آن وجود دارد، بهرمند شویم.
رئیس مرکز اورژانس تهران افزود: برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان همچنین میتوان از دستگاههای الکتروشوک های خودکار در مراکز پر تردد مثل مترو ها، مراکز تجاری، ایستگاه های اتوبوس و... استفاده نمود. همه اینها سبب می شود که خدمات بیشتری عرضه شود.
صابریان در مورد دستگاههای الکترو شوک اظهار داشت: زمانی که ایست قلبی و تنفسی اتفاق می افتد، یکی از دستگاههای پرکاربرد الکتروشوک خودکار است. این دستگاه با بررسی وضعیت فرد اگر نیاز باشد فرمان می دهد که کاربرد دکمه شوک را بزند.
وی ادامه داد: افرادی که حدودا از ۱۰ تا ۱۲ سال به بالا هستند و امکان اجرای فرمان های این دستگاه را دارند، می توانند از آن استفاده کنند و همین استفاده سریع می تواند جان افراد را نجات دهد.

منبع:

1400/02/09
20:45:03
5.0 / 5
444
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی