نگرانی ها سه روزه شد؛

۵ تیم امدادی در طزره هستند

۵ تیم امدادی در طزره هستند ایمن رها: پس از ظهر شنبه دو معدن چی در طزره شمال دامغان زیر آوار یکی از تونل های معدن البرز شرقی مدفون شدند که تا کنون کوشش برای نجات آنها بی فایده بوده است.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، دو معدنچی جوان معدن زغالسنگ طزره از مجموعه البرز شرقی در شمال شهرستان دامغان بر اثر ریزش قسمتی از کارگاه تونل این معدن گرفتار حادثه شدند و تا ظهر سه شنبه هنوز تلاش ها برای یافتن آنها بی نتیجه مانده است.
در آخرین واکنش مهدی بندر آبادی فرماندار دامغان جلسه مدیریت بحران شهرستان دامغان را به اتفاق تعدادی از اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان در محل حادثه و معادن شرکت البرز شرقی در روستای طزره برگزار کرده است. همین طور نشست تخصصی با مدیر عامل شرکت البرز شرقی و سرتیم های تخصصی امدادی معدن (حاضر در محل حادثه) برگزار شده تا بهترین راه حل برای نجات این دو معدن چی اتخذ شود.
مدیرعامل البرز شرقی درباره حادثه همین طور به خبرنگاران، گفته است: تیم های امدادی حاضر در محل، از روز اول این حادثه، اقدامات اضطراری شامل حفر تونل به موازات تونل حادثه دیده و اکسیژن رسانی را به انجام رسانده اند و هم اکنون پنج تیم امدادی در منطقه حاضر هستند که هر تیم متشکل از ۳۰ نفر عضو متخصص و ماهر است.
منصور شریف با اعلان اینکه فعالیت تیم های امدادی تخصصی معدن بصورت ۲۴ ساعته انجام و هر چهار ساعت یکبار تعویض شیفت انجام می شود، اشاره کرد: امروز یک تیم تخصصی امدادی دیگر از معادن استان گلستان به طزره اعزام شد همین طور فعالیت سایر کارگاه های استخراج زغال سنگ در این منطقه تعطیل و تمرکز بر روی تونل حادثه دیده است.
وی اضافه کرد: از آنجائیکه حفر تونل های فرعی به موازات تونل حادثه دیده با نتیجه خاصی همراه نبود، پس هم اکنون تمامی اقدامات بر روی تونل حادثه دیده متمرکز و عملیات مربوط به استواری بخشی کارگاه اصلی در حال انجام می باشد از طرف دیگر دهانه و عرض تونل اصلی در حال گسترش و تعریض بوده و باید گفت همزمان با ریزش تونل در روز شنبه گذشته، تخته سنگ های بزرگ زیادی نیز ریزش کرده است که عملیات امدادرسانی را دشوار می کند.
مدیرعامل البرز شرقی با اعلان اینکه تعریض دهانه تونل بمنظور خارج کردن این تخته سنگ ها انجام شده است، اظهار داشت: بعد از استواری بخشی تونل، عملیات تخلیه ذغال و آوار با سرعت زیاد در حال انجام می باشد.
شریف اظهار داشت: همزمان با تخلیه آوار از تونل اصلی، تونل های فرعی عمودی از سطح زمین به تونل حادثه دیده در حال حفر است تا از این طریق ضمن امکان اعزام نیروهای فنی و متخصص به داخل تونل حادثه دیده و جستجو برای یافتن معدن کاران محبوس در آن امکان تهویه طبیعی هوا نیز میسر شود.
به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، این دو معدنچی از پس از ظهر شنبه در زیر آوار مانده اند و هنوز از سرنوشت آنها خبری در دست نیست.


منبع:

1400/02/15
10:16:50
5.0 / 5
254
تگهای خبر: امدادرسانی , تخصص , حادثه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی