تاكید اشتری بر نقش اثرگذار اساتید در پرورش نیروهای انقلابی و متعهد

تاكید اشتری بر نقش اثرگذار اساتید در پرورش نیروهای انقلابی و متعهد فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به نقش اثرگذار اساتید، مدرسان و معلمان دانشگاه علوم انتظامی امین و سایر مراکز آموزشی ناجا اظهار داشت: به سمت اثر بخشی اقدامات برویم. دانش افزایی باید به ارتقای مهارت ها بینجامد.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا سردار حسین اشتری در آیین تجلیل از مقام معلم که قبل از ظهر امروز در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد، اظهارکرد: بر روح بلند و ملکوتی امام خمینی (ره) درود و رحمت می فرستیم و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت گرامی می داریم و آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی برای فرماندهی معظم کل قوا داریم.

وی اضافه کرد: یاد و خاطره استاد بزرگوار شهید آیت الله "مرتضی مطهری" را گرامی می داریم؛ استاد بزرگواری که امام راحل و مقام معظم رهبری درباب فضائل این شهید بزرگوار بیانات بسیار حکیمانه و زیبایی را ارائه کردند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری همزمان با ۱۲ اردیبهشت ماه و در گرامیداشت هفته معلم تصریح کرد: معظم له طی این فرمایشات نیز به فضائل علمی، اخلاقی، جهادی و انقلابی شهید مطهری اشاراتی داشتند. این شهید بزرگوار برکات زیادی را برای کشور و انقلاب داشتند و سلسله سخنرانی ها و متون و کتب ایشان در هر زمانی قابل بهره برداری است.

اشتری با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری آیین تجلیل از مقام معلم خصوصاً سردار لطفعلی بختیاری - فرمانده دانشگاه علوم انتظامی امین - اظهار داشت: هفته پاسداشت مقام معلم را به همه اساتید، معلمان، مربیان، اعضای علمی دانشگاه و مراکز آموزشی نیروی انتظامی تبریک می گویم و آرزوی سلامتی و موفقیت بیش از پیش برای یکایک شما عزیزان و خانواده های محترمتان دارم.

وی با تاکید بر اینکه اهمیت و جایگاه معلمی و تدریس بر کسی پوشیده نیست، اشاره کرد: در فرمایشات ائمه معصومین و علمای بزرگ نیز بارها و بارها به این جایگاه و مقام رفیع اشاره شده است. شما اساتید بزرگوار و معلمان و مربیان دلسوز باید قدر جایگاه خودرا بدانید و آگاه باشید که مسئولیت سنگینی بر دوش دارید.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به رسالت خطیر و موثر اساتید و معلمان، خطاب به حضار اظهار داشت: به همان اندازه که ماموریت های نیروی انتظامی در کشور اهمیت دارد، نقش شما هم در تربیت و پرورش نیروهای انقلابی، متعهد، متخصص و دلسوز موثر است.

اشتری تصریح کرد: نیروی انتظامی حافظ امنیت مردم، نظم در جامعه و ارزش ها و دستاوردهای انقلاب و این مسئولیت بی بدیلی است، چه بسا در کشور هیچ سازمانی تنوع و گستردگی ماموریت های ناجا را ندارد.

فرمانده ناجا افزود: نیروی عظیم انتظامی در اقصی نقاط کشور ماموریت های گسترده و در عین حال مسئولیت خطیر و حساسی دارد بدین سبب لازم است که نهادی با این عظمت و تاثیرگذاری در امنیت کشور نیروهای شایسته ای برای خدمت به مردم و نظام داشته باشد و تحقق این مهم به دست توانمند شما اساتید و معلمان دلسوز ممکن می شود.

وی اشاره کرد: باید برای تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی تلاش نماییم و برنامه ریزی و اهدافمان در راه تحقق این مهم شکل بگیرد.

اشتری افزود: نیروی انسانی بالاترین سرمایه ما است و از آنجایی که ما بیش از آنکه یک مجموعه تجهیزات محور باشیم، انسان محور هستیم بدین سبب بایستی بر تربیت و پرورش نیرو و همکارانی با روحیه ولایی، انقلابی، جهادی و حرفه ای تلاش نماییم.

فرمانده ناجا با تاکید بر اهمیت عضویابی بجای عضوگیری در پروسه جذب و گزینش اشاره کرد: شایسته است که از بین جوانان، بهترین ها را برای خدمت در نیروی عظیم انتظامی برگزینیم. جوانانی با روحیه ولایی، انقلابی، مخلص، متعهد و دلسوز مردم می توانند به تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی کمک کنند و از سویی شأن، منزلت و جایگاه ناجا را ارتقا دهند.

وی با اعلان اینکه روند پیشرفت و امیدبخشی در دانشگاه علوم انتظامی امین و مراکز آموزشی ناجا را شاهد می باشیم، تصریح کرد: خوشبختانه طی سالهای اخیر با اقداماتی چون اجرای طرح تحول، شاهد رشد و پیشرفت مراکز علمی و دانشگاهی نیروی انتظامی هستیم و در شرایطی که شاهد شیوع ویروس همه گیر کرونا هستیم نه فقط آموزش در دانشگاه علوم انتظامی امین و مراکز علمی کاربردی ناجا تعطیل نشد بلکه با تاکید بر صیانت از سلامت فراگیران و دانشجویان، روند آموزش به بهترین نحو پیش رفت، هر چند که زحمات بیشتری بر دوش اساتید تحمیل شد اما شاهد بودیم که اساتید دلسوز، با انگیزه و علاقه خدمت را ادامه دادند.

وی اضافه کرد: امروز دانشگاه علوم انتظامی امین و مراکز علمی کاربردی نیروی انتظامی بعنوان یک مرجع مطرح هستند و در حقیقت وجود ۱۳ هزار صندلی دانشکده های علمی کاربردی نیروی انتظامی در سراسر کشور، ظرفیت عظیمی برای همه نیروهای مسلح است.

اشتری با اعلان اینکه باید روند رشد را شتابان پیش برویم، بر لزوم اثربخشی اقدامات اصرار کرد و اضافه کرد: دانش افزایی باید به ارتقای مهارت ها بینجامد. در حقیقت باید پروسه دانش افزایی بصورت کاربردی و عملیاتی مشهود شود.

وی افزود: علاوه بر ارتقاء کیفیت بخشی بر متون و محتوای ارائه شده در دانشگاه ها و مراکز آموزشی ناجا، بایستی شایسته گزینی در جذب اساتید و معلمان و مربیان را به جد دنبال نماییم.

فرمانده نیروی انتظامی آشنایی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین و مراکز علمی کاربردی ناجا با فرهنگ سازمانی را از وظایف جدی و خطیر اساتید و معلمان برشمرد و تصریح کرد: اگر دانشجویان پای کار باشند، بهترین اساتید را برگزینیم. محتوای آموزشی نیز باید به روز و باکیفیت باشد و در کنار آنها ارزیابی های دقیقی از روند و پروسه آموزش داشته باشیم تا به بهترین دستاورد و خروجی برسیم.

وی با اعلان اینکه "اصلاح فرآیندها" یکی از اولویت های ۱۶ گانه امسال است، بر لزوم بازبینی در پروسه آموزش بمنظور کسب دستاوردهای بیش از پیش اصرار کرد و اظهار داشت: ما باید بهترین فارغ التحصیلان را از نظر علمی و اخلاقی داشته باشیم. کسانی که از دانشگاه علوم انتظامی امین و دانشکده های علمی کاربردی ناجا فارغ التحصیل می شوند باید برای خانواده و جامعه الگو باشند.

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه همیشه پذیرای دیدگاه های اعضای هیئت علمی، اساتید، معلمان، مربیان و دانشجویان عزیز هستم، به ماموریت نیروی انتظامی در تامین امنیت انتخابات اشاره و اظهارکرد: ان شاء الله شاهد حضور پرشور و مشارکت حداکثری همه مردم در انتخابات پیش رو خواهیم بود.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی نیز برای تامین امنیت انتخابات چون ادوار گذشته از همه ظرفیت و توان خود بهره می برد.

فرمانده ناجا در بخش پایانی سخنان خود خطاب به اساتید، معلمان و مربیان اظهار داشت: شما عزیزان سرمایه های عظیم ما هستید و خوشبختانه شاهدیم که اساتید و معلمان خوب، متدین، دلسوز و با دانشی در دانشگاه علوم انتظامی امین و دانشکده های علمی کاربردی ناجا مشغول فعالیت هستند و بنده به سهم خود از زحمات تک تک شما عزیزان قدردانی می کنم، امیدوارم که همه ما برای بهتر شدن انجام وظیفه، تلاش بیش از پیش نماییم و سرمایه صدیقی برای مقام معظم رهبری باشیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، قبل از سخنان سردار "حسین اشتری"، سردار "لطفعلی بختیاری" - فرمانده دانشگاه علوم انتظامی امین، سردار " حبیب اله جان نثاری" - معاون تربیت و آموزش ناجا و دکتر "حسن بختیاری" - رئیس مراکز علمی کاربردی ناجا - به ارائه گزارشی از روند کارهای آموزشی و دانشگاهی پرداختند. تجلیل از خانواده استاد شهید خلبان سرگرد "علی عبدی" قسمتی از مراسم بود همین طور از بالاترین های آموزش نیز تقدیر گردید.
1400/02/20
11:15:17
5.0 / 5
371
تگهای خبر: آموزش , امنیت , پلیس , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی