انهدام باند سارقان مسلح سرقت های سریالی طلا فروشی

انهدام باند سارقان مسلح سرقت های سریالی طلا فروشی به گزارش ایمن رها رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند سرقت مسلحانه طلافروشی های غرب استان تهران و باقر شهر توسط کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت اطلاع داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، علیرضا لطفی در اینباره اظهار نمود: بیست و هشتم مردادماه سال قبل چهار نفر مرد مسلح در حالی دو نفر از آنها دو قبضه اسلحه کلاشینکف و یکی از آنها تبر به دست داشت با خودروی پژو 405 نقره ای مقابل طلافروشی در بلوار اصلی باقرشهر توقف کردند.
وی افزود: سارقان در حالیکه چهره خویش را پوشانده بودند با اسلحه و تبر از خودرو پیاده شده و به سمت طلافروشی رفتند اما سرقت آنها موفق نبود.
وی اظهار نمود: بعد از اقدام این سارقان به انجام سرقت، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران
بزرگ بلافاصله وارد عمل شده و تحقیقات برای شناسایی و سارقان مسلح را آغاز کردند.
رئیس پلیس آگاهی تهران افزود: با بررسی پرونده سرقت های مسلحانه ای که قبل از آن انجام شده بود کارآگاهان با مواردی از سرقت های مشابه مواجه گشتند که عاملان آن دستگیر نشده بودند.
وی درباره این سرقت ها اظهار داشت: 24 خرداد سال قبل هم از یک طلافروشی در منطقه ملارد سرقت انجام شده بود، حدود یک ماه بعد، 17 تیر همان سال هم یک طلافروشی دیگر در بهارستان و در نهایت سومین سرقت 16 مرداد سال 99 در اسلامشهر رخ داده بود و این دفعه هم طلافروشی مورد سرقت مسلحانه مردان نقاب دار قرار گرفته بود. طبق اطلاعات بدست آمده سارقان در این سه سرقت حدود 20 کیلو طلا که حدودا 20 میلیارد تومان ارزش داشت را به سرقت برده بودند.

سردار لطفی اظهار نمود: کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی ردپای سارقی سابقه دار را بدست آوردند که در سال 95 به افترا سرقت مسلحانه صرافی در خیابان فردوسی توسط کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت بازداشت شده بود.
وی افزود: در اطلاعات به دست آمد مشخص شد، وی بعد از آزادی از زندان باندی را ایجاد کرده و سرقت های سریالی از طلافروشی ها را رقم زده بود. همینطور مشخص شد اعضای این باند قصد سرقت مسلحانه از طلافروشی دیگری در شهرستان های قم یا تفرش را دارند.
رئیس پلیس آگاهی تهران اظهار نمود: کارآگاهان بعد از هماهنگی های قضائی راهی شهرستان قم شدند و در عملیاتی ضربتی یکی از متهمان این پرونده را بازداشت کردند که در بازرسی از مخفیگاه وی دو قبضه سلاح گرم به همراه 10 تیغه خشاب و 500 تیر فشنگ جنگی کشف شد و همینطور دو خودروی پژو 207 و پژو 405 متعلق به سارقان که پلاک جعلی روی آنها نصب شده بود توقیف شد.
وی با اشاره به اینکه متهم به سرقت از طلافروشی در شهرستان تفرش اعتراف کرد اضافه کرد: با تلاش کارآگاهان اداره یکم این پلیس هویت سایر اعضای این باند هم شناسایی شد.
لطفی اظهار داشت: در بررسی های انجام شده مشخص شد، مردان مسلح بعد از اطلاع یافتن از شناسایی شدنشان توسط پلیس، راهی کوهستان های استان های غربی کشور شده و زندگی مخفیانه ای را شروع کرده اند، اما 2 تن از اعضای این باند، به خاطر درگیری مسلحانه در2 پرونده جداگانه بازداشت و در زندان یکی از شهرستان های غربی کشور به سر می برند.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در انتها با اشاره به اینکه نهایتا 4 عضو از اعضای این باند دستگیر شده و به 3 سرقت مسلحانه از طلافروشی های غرب استان تهران و سرقت ناموفق طلافروشی باقرشهر تهران اعتراف کردند، اضافه کرد: تحقیقات برای دستگیری سایر اعضای این باند، کشف جزئیات پرونده و همینطور اموال مسروقه از جانب کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت ادامه دارد.
منبع:

1400/02/23
10:44:11
5.0 / 5
458
تگهای خبر: پلیس , خودرو , سرقت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی