رییس پلیس تهران اعلام كرد

برخورد با بر هم زنندگان نظم و آرامش در روزهای انتخابات

برخورد با بر هم زنندگان نظم و آرامش در روزهای انتخابات به گزارش ایمن رها فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد که در زمینه تبلیغات انتخاباتی تابع مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا خواهند بود و در عین حال با هر گونه ناامنی و بر هم زدن نظم هم برخورد خواهند کرد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در جلسه ارتباط مستقیم مردم با فرماندهان پلیس پایتخت که در مرکز نظارت همگانی ۱۹۷ برگزار شد اظهار داشت: این اولین نشست از ملاقات های مردمی با فرماندهان پلیس پایتخت در سال ۱۴۰۰ بود که با حضور روسای پلیس های تخصصی برگزار شد.
وی با تکیه بر این که پروتکلهای در ارتباط با کرونا به صورت کامل در این دیدارها رعایت می شود اظهار داشت: در این نشست با مشکلات ۵۵ نفر از شهروندان به شکل تلفنی رسیدگی شده و ۳۵ نفر هم به شکل حضوری مسائل و مشکلات خویش را مطرح نمودند که مسائل در ارتباط با پلیس اماکن و پلیس راهور دارای بیشترین مراجعات بود.

افزایش ۱۲ درصدی رضایتمندی مردم از پلیس
رحیمی با تکیه بر این که ارتباط چهره به چهره و مستقیم با مردم منجر به حل خیلی از مشکلات خواهد بود اظهار داشت: متاسفانه در شرایط کرونا و لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی کمی در این روند همیشگی پلیس مشکلاتی بوجود آمده بود که ما سعی کردیم از راه تماسهای تلفنی این مسائل را حل و فصل نماییم.
وی افزود: بررسی های ما طی دو ماه اخیر نشان داده است میزان تقدیر و تشکر از ماموران پلیس و رضایتمندی از ماموران ما افزایشی ۱۲ درصدی داشته است.

در برگزاری تبلیغات انتخاباتی تابع مصوبات ستاد کرونا هستیم
رحیمی همینطور در حاشیه این جلسه در پاسخ به پرسش ایسنا درباره آمادگی پلیس برای انتخابات پیش رو اظهار نمود: پلیس در بحث انتخابات چند مسئولیت را بر عهده داشت که این مسئولیت ها و وظایف را میتوان در چند بخش کلی دسته بندی کرد؛ بخش اول در ارتباط با زمان بررسی صلاحیت هاست که ما بعنوان نخستین سازمانی که مورد استعلام قرار گرفت سوابق اشخاص را برای دستگاههای مربوطه ارسال کردیم.
وی ضمن اشاره به اعلام اسامی افراد دارای صلاحیت در انتخابات اظهار داشت: طبیعتا با بیان رسمی افراد حائز شرایط و صلاحیت برای انتخابات بحث تبلیغات نامزدها هم آغاز خواهد شد. در این حوزه ما تابع موارد ابلاغ گردیده از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و هر آنچه که به ما ابلاغ کنند اجرا خواهیم کرد.
رحیمی اضافه کرد: روز گذشته این دستورالعمل به پلیس ابلاغ گردیده و به دست ما رسید. ما هم بر مبنای آن در ارتباط با تجمعات و میتینگ های انتخاباتی رفتار خواهیم کرد و مبنا برای ما دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا است.
رحیمی افزود: علاوه بر این موارد پلیس هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی با موارد تخلفات و خارج از قوانین انتخاباتی برخورد خواهد نمود.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه گام بعدی ما تأمین امنیت شعب دریافت رای است اظهار داشت: دیشب آخرین وضعیت صندوق ها را اعلام نموده و ما بر مبنای آن برنامه ریزی های خود برای صندوق ها را آغاز کردیم. همانطور که می دانیم تأمین امنیت انتخابات به صورت کامل بر عهده پلیس است و ما با آمادگی کامل و با ظرفیت تمام نیروها در این حوزه اقدام خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: در این دوره از انتخابات ما شاهد برگزاری انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی هم هستیم و این دو انتخابات در کنار انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در تهران برگزار می شود.
رحیمی در پاسخ به پرسشی در خصوص این که آیا پلیس با تجمعات احتمالی هواداران نامزدهای رد صلاحیت شده برخورد می کند یا خیر؟ اظهار داشت: وظیفه پلیس تأمین نظم و مقررات است ازاین رو با هر فردی که بخواهد خارج از مقررات، مبادرت به اختلال در نظم و آرامش عمومی کند، برخورد خواهیم کرد.
وی با تکیه بر این که پلیس عضو هیچ گروه و جریانی نبوده و در انتخابات بیطرف است اظهار داشت: اما بعنوان متولی امنیت جامعه با هر فرد یا گروهی که بخواهد امنیت جامعه را خدشه دار کند برخورد خواهیم کرد.1400/03/05
11:33:37
5.0 / 5
446
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , پلیس , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی