كلاهبرداری با شیوه یه شارژ بخر یه شارژ ببر

كلاهبرداری با شیوه یه شارژ بخر یه شارژ ببر به گزارش ایمن رها رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری عامل راه اندازی صفحه فیشینگ با ترفند خرید شارژ تلفن همراه با هدیه اطلاع داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی در اینباره اظهار داشت: شخصی با رفتن به پلیس فتا اعلام نمود که فرد یا افرادی ناشناس مبلغ چهارصد میلیون ریال را به صورت غیرمجاز از حساب بانکی اش برداشت کرده اند. بر همین مبنا رسیدگی به این پرونده در دستور کار پلیس فتای پایتخت قرار گرفت.
وی افزود: شاکی عنوان نمود فضای مجازی را برای خرید شارژ تلفن همراه جستجو می کرده که با یک صفحه اینستاگرامی مواجه می شود. در این صفحه نوشته شده بوده که با خرید یک شارژ از سایتی با آدرس مشخص، شارژ دیگری هم بعنوان هدیه به خریدار داده می شود. شاکی بدون توجه به آدرس درگاه پرداخت و اطمینان از هویت گردانندگان آن صفحه اطلاعات محرمانه کارت بانکی خویش را بارگذاری می کند. وی بعد از ثبت اطلاعات خود در سایت با بیان تراکنش ناموفق مواجه می شود و بعد از چند لحظه تمام موجودی حسابش از دست می رود.
وی ادامه داد: بعد از دریافت اظهارات شاکی کارشناسان پلیس فتا اقدامات کارشناسی خویش را آغاز کردند و متوجه شدند فردی تحت عنوان «یه شارژ بخر یه شارژ هدیه بگیر» با ایجاد یک درگاه جعلی پرداخت، از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می کند.
سرهنگ گودرزی اظهار داشت: متخصصان سایبری پلیس فتای فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، بعد از شناسایی مجرم در فضای مجازی اطلاعات هویتی متهم را به دست آورده و بعد از هماهنگی با مقام قضایی مجرم را در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر می کنند. مجرم بعد از دستگیری به همراه تجهیزات الکترونیکش به پلیس فتا منتقل شد.
وی ادامه داد: مجرم بعد از انتقال به پلیس فتای پایتخت با مشاهده مستندات موجود در پرونده بزه انتسابی را پذیرفت و اظهار نمود که با ایجاد صفحه جعلی و وعده فروش شارژ به همراه هدیه، قربانیان خویش را به سمت درگاه جعلی می برده است. او با به دست آوردن اطلاعات حساب بانکی افراد موجودی حساب افراد را سرقت می کرده است.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در انتها اظهار داشت: باید پیامک رمز یک بار مصرف که حاوی اطلاعاتی از تراکنش است را با خرید اینترنتی مطابقت داد. همینطور به هیچ عنوان نباید درباره تبلیغات اغوا کننده و دروغین خریدهای آنلاین با قیمت های ارزان تر فریب خورد و برای انجام یک خرید اینترنتی موفق حتما باید از سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیک بهره برد.
منبع:

1400/03/09
21:02:47
5.0 / 5
282
تگهای خبر: آنلاین , پلیس , تبلیغات , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی