اعتبار ۳۲ هزار میلیارد مدیریت بحران كشور برای رفع تنش آب آشامیدنی شهری

اعتبار ۳۲ هزار میلیارد مدیریت بحران كشور برای رفع تنش آب آشامیدنی شهری به گزارش ایمن رها رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تصویب ۳۲ هزارو ۲۰۰ میلیاردریال اعتبار برای رفع تنش آب آشامیدنی شهری و مدیریت خشکسالی کشور اطلاع داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی ضمن اشاره به وجود مشکلات آبی در تمامی استانهای کشور اظهار داشت: مطابق قانون مدیریت بحران کشور تمامی دستگاههای دخیل در امر مدیریت بحران باید وظایف خویش را با جدیت دنبال نمایند البته سازمان مدیریت بحران کشور هم تمام تلاش خود برای هماهنگی و پشتیبانی را بکار گرفته است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تکیه بر افزایش ضریب نفوذ بیمه هم در بخش کشاورزی و هم سایر بخش های مسکونی و تجاری عنوان کرد: پیگیری های مختلف برای جبران خسارات عشایر متاثر از خشکسالی در سازمان مدیریت بحران کشور انجام شده و بنا شد خرید دام های عشایر و دامداران توسط وزارت جهاد کشاورزی در اولویت قرار گیرد.
نجار ضمن اشاره به کاهش ۵۲ درصدی بارندگی در همه استان ها افزود: تبعات منفی خشکسالی که باعث کاهش تولیدات در بخش کشاورزی شده باید مورد توجه جدی قرار بگیرد چونکه امنیت غذایی مردم به این مورد گره خورده است.
وی تصریح کرد: ۶۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای استمهال تسهیلات کشاورزان صدمه دیده از خشکسالی در چارچوب بند خ ماده ۳۳ در گذشته هزینه شد و سال جاری هم حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای استمهال تسهیلات کشاورزان و برای گذر از خشکسالی در نظر گرفته شده است.
برپایه گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: برای رفع تنش آب آشامیدنی شهری و مدیریت خشکسالی امسال اعتباری به مبلغ ۳۲ هزار و ۲۰۰ میلیاردریال توسط سازمان مدیریت بحران کشور پیشنهاد و به تصویب هیات دولت رسیده است که سهم استان مرکزی از این اعتبارات ۳۳۰ میلیاردریال می باشد.
منبع:

1400/03/11
22:40:50
5.0 / 5
439
تگهای خبر: امنیت , بیمه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی