واكنش پلیس به خبر سرقت از خانه آزیتا تركاشوند

واكنش پلیس به خبر سرقت از خانه آزیتا تركاشوند ایمن رها: رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ به خبر سرقت از خانه آزیتا ترکاشوند واکنش نشان داد و از هنرمندان و چهره های شناخته شده خواست تا در ارتقای ایمنی منازل مسکونی مشارکت کنند.


سرهنگ موقوفه ای در گفت و گو با ایسنا،
در این زمینه اظهار داشت: زمانی که خبر وقوع حادثه ای به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام گردد، هیچ سوالی در خصوص این که حادثه دیده یا مالباخته کیست و دارای جه موقعیت اجتماعی است مطرح نمی‎ شود. تمام مردم از نظر پلیس یکسان هستند و به تمام پرونده ها نیز بطور یکسان رسیدگی می شود.
وی افزود: اما گاهی در بعضی پرونده ها که متعلق به افراد شناخته شده یا اصطلاحا سلبریتی است. ما شاهد این مساله هستیم که جزییات حادثه از طرف خود این افراد اطلاع رسانی می شود و همین موضوع نیز به جهت شهرت فرد مورد توجه قرار می گیرد.
موقوفه ای اظهار داشت: بعنوان مثال در ماجرای سرقت اخیر از خانه یک بازیگر در محله نیاوران. رسیدگی به پرونده این سرقت نیز همچون دیگر سرقت ها در دستورکار قرار گرفته و از طرف همکاران من در مجموعه پلیس در دستور کار هم قرار دارد. پلیس در هیچ یک از موارد هویت مالباخته یا شاکی را اعلام نمی کند ولی حالا که ایشان خودشان دست به اعلام این مساله زده اند خوب است که همین موضوع بهانه ای شود تا ما از ظرفیت هنرمندان، ورزشکاران و چهره های شناخته شده برای ارتقاء امنیت و ایمنی کمک بگیریم.
وی با اعلان اینکه متاسفانه خانه این خانم بازیگر، کمترین تجهیزات و امکانات تامین امنیت را نداشت، اظهار داشت: پنجره ها در طبقه اول بدون حفاظ بوده و ساختار ومعماری بالکن نیز به شکلی بود که عملا تبدیل به یک پلکان برای سارقان شده بود.
بگفته موقوفه ای، یکسری موارد ممکنست مربوط به معماری باشد، اما موارد خیلی از جمله ارتقاء امنیت خانه باید از طرف خود صاحبخانه مورد توجه قرار بگیرد که اینطور نبود.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار داشت: پلیس اساسا به وظیفه خود در مورد رسیدگی به این پرونده همچون دیگر پرونده ها عمل خواهدنمود. اما باید بدانیم که جرائم از سرقت گرفته تا موارد دیگر یک بعدی نیستند و باید چندین عامل دست به دست هم بدهند.
وی افزود: من به این بازیگر کشورمان پیشنهاد می دهم حالا که مردم را در جریان سرقت از خانه شان قرار داده، موارد ایمنی و ضعف های ایمنی خانه را نیز بیان کند تا شاید مردم با کمک از این موارد توجه بیشتری به ایمنی منازلشان
داشته باشند.
منبع:

1400/03/18
14:13:43
5.0 / 5
341
تگهای خبر: امنیت , ایمنی , پلیس , حادثه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی