كمبود ایمنی كودك در تقویم

كمبود ایمنی كودك در تقویم یک کارشناس ایمنی با اشاره به لزوم اختصاص یکی از روزهای تقویم به «ایمنی کودک»، اظهار داشت: به جهت اینکه در آینده جامعه ای ایمن داشته باشیم باید خطرات را شناسایی و دراین زمینه اطلاع رسانی نماییم. اطلاع رسانی در حوزه حوادث کودکان، موجب هوشیاری بیشتر والدین در مقابل خطرات می شود.


محمدرضا مرشد دوست در گفت و گو با ایسنا در این باره اظهار نمود: از هفت تا سیزدهم ژوئن در اروپا و انگلستان بعنوان هفته «ایمنی کودک» شناخته می شود. طی این هفته درباب ایمنی کودکان و حوادثی که آنها را تهدید می کند اطلاع رسانی می شود. امسال اطلاع رسانی و آگاهی دهی درباب سوختگی کودکان با نوشیدنی های داغ و موضوع مسمومیت کودکان با مواد ضدعفونی کننده در دستور کار آنها بوده است.
مدیرعامل انجمن کودک ایمن ناجی فردا با اشاره به لطمه پذیر بودن کودکان در مقابل حوادث و لزوم توجه بیشتر به این موضوعات اظهار داشت: انجمنی که اینکه هفته را به نام هفته «ایمنی کودک» فعالیت می کرده در ابتدا در زمینه تاثیر تصادفات بر کودکان فعال بوده اما بعد از آن رویکرد خودرا به تمام حوادثی که برای کودکان رخ می دهد تغییر داده است؛ ما نیز در انجمن خود تلاش می نماییم که بوسیله آگاه سازی والدین حوادثی که برای کودکان رخ می دهد را کاهش دهیم، اما کاهش حوادثی که برای کودکان رخ می دهد نیاز به همکاریهای ویژه سازمان و نهاد های دیگری نیز دارد.
وی افزود: یکی از مهم ترین امور این است که برای کاهش خطرات برای کودکان باید افرادی که در زمینه های امدادی، پزشکی و.. فعالیت می نمایند بصورت هماهنگ با سازمان هایی که دراین زمینه فعالیت می نمایند در امتداد اطلاع رسانی، شناسایی حوادث و خطر ها و.. گام بردارند.
این کارشناس ایمنی با اشاره به اقداماتی که برخی کشور ها برای کاهش حوادث کودکان انجام می دهد اظهار داشت: برخی کشور ها برمبنای اطلاعات آمار حوادثی که برای کودکان رخ می دهد را به دست آورده و آنها را طبقه بندی کردند. طبقه بندی این آمار ها و اطلاع رسانی در حوزه حوادث کودکان موجب هوشیاری بیشتر والدین در مقابل خطرات می شود. برمبنای آمار طبقه بندی شده پنج خطر سوختگی، سقوط، مسمومیت، خفگی و تصادفات بیشترین حوادثی است که کودکان را تهدید می کند.
مرشد دوست اظهار داشت: بر طبق اعلام موسسه ای در بریتانیا، بعد از سرطان، تصادفات عامل اصلی مرگ و میر کودکان زیر پنج سال هستند؛ بعد از آن خفگی، سقوط، مسمومیت و سوختگی را مد نظر قرار دادند. همین طور برای اطلاع رسانی دراین زمینه با کمک گرفتن از افراد متخصص، کلاس های آموزشی رایگان برگزار کردند و با بهره گیری از بنر و پوستر ها اطلاع رسانی انجام دادند.
وی ادامه داد: اگر سازمان های مرتبط کشور، اطلاعات و آمار حوادثی که برای کودکان رخ می دهد را در اختیار سازمان های مردم نهاد قرار دهند می توان دراین زمینه کارهای پژوهشی انجام داد تا در این رستا اطلاع رسانی های ویژه صورت گیرد.
مدیر عامل انجمن کودک ایمن ناجی فردا پیشنهاد کرد که در کشور هفته ای تحت عنوان « ایمنی کودک» داشته باشیم تا این مساله مورد توجه بیشتری قرار بگیرد، به جهت اینکه در آینده جامعه ای ایمن داشته باشیم باید خطرات را شناسایی و دراین زمینه اطلاع رسانی نماییم.1400/03/22
22:07:31
5.0 / 5
541
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی