نذر آب برای مقابله با خشكسالی در مناطق جنوب شرقی كشور

نذر آب برای مقابله با خشكسالی در مناطق جنوب شرقی كشور به گزارش ایمن رها رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با اشاره به اینکه سال جاری چهارمین سالی است که هلال احمر در مناطق جنوب شرقی خدمت می کند، اظهار داشت: هلال احمر به دنبال زنده کردن فرهنگ آبرسانی است تا با مشارکت مردم کارهای بزرگی بتواند انجام دهد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، محمد نصیری ضمن اشاره به تغییرات اقلیمی که همه کشورها درگیر آن هستند، اظهار داشت: ایران در اقلیم خشک قرار دارد و سال جاری خشکسالی و قحطی آب و برق برای همه ملموس است که در جنوب شرقی ایران خویش را به خوبی نشان میدهد.

وی اظهار داشت: هلال احمر وظیفه دارد در هنگام صدمه ها به کمک بیاید و خشکسالی هم همچون صدمه هایی است که هلال احمر برای آن فعالیت می کند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اعلان اینکه سال جاری چهارمین سالی است که هلال احمر در مناطق جنوب شرقی خدمت می کند اشاره کرد: هلال احمر با هدف رساندن آب شرب سالم به مردم و احشام به این مناطق رفت تا بتواند جلوی جابجایی جمعیت و حاشیه نشینی را بگیرید که با همکاری خیرین و مشارکت مردمی با ۱۱.۵ میلیارد هزینه در سال قبل انجام شد و سال جاری هم ادامه دارد.

وی از سه خدمات هلال احمر یاد کرد و اظهار داشت: نخستین خدمت رسانی برای آب بود و احیای قنات، ایجاد چاه های جدید، خطوط انتقال آب و سلامت بهداشت و تغذیه همچون خدمات هلال احمر به این مناطق بوده است.

نصیری با اشاره پشتیبانی از ۱۶ منطقه ی چهار استان جنوب شرقی ایران اذعان کرد: آن چیزی که در این مناظق انجام می شود توسط متولیان تعیین شده که البته برپایه توافق نامه هایی صورت گرفته است.

وی آبرسانی را همچون کارهای خیر متداول در ایران معرفی نمود و ضمن اشاره به کمرنگی آن در سال های اخیر اشاره کرد: هلال احمر به دنبال زنده کردن فرهنگ آبرسانی است تا با مشارکت مردم کارهای بزرگی بتواند انجام دهد.
منبع:

1400/04/10
22:38:11
5.0 / 5
373
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی