جانشین فرمانده نیروی انتظامی:

ناامنی افغانستان نتیجه حضور كشورهای استعمارگر است

ناامنی افغانستان نتیجه حضور كشورهای استعمارگر است سیستان و بلوچستان جانشین فرمانده نیروی انتظامی ضمن اشاره به شرایط به وجود آمده در کشور افغانستان اظهار داشت: کشورهای استعمارگر به رهبری آمریکا با حضور نامشروع خود در منطقه این چنین وضعیت اسفناکی را به مردم این کشور تحمیل کرده اند.


به گزارش ایمن رها به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی در بازدید از مرزهای جنوب شرق کشور و پایانه مرزی "میلک" در تشریح وضعیت امنیتی مرزهای ایران اسلامی با کشور افغانستان، اظهارداشت: برابر گزارشات دریافتی و در بازدیدی که داشتیم، آرامش کامل در مناطق مرزی میهن اسلامی برقرار است و هیچ دغدغه ای در مورد امنیت مرزهایمان نداریم.
وی ضمن اشاره به زیرساخت های مناسبی که در سالهای گذشته در مناطق مرزی جهت پاسداری و حراست از مرزهای ایران اسلامی به وجود آمده، اضافه کرد: مرزداران نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با هوشیاری تمام و با اشراف کامل درحال پاسداری و مراقبت از کیان میهن عزیزمان هستند و اجازه کوچکترین ناامنی در مناطق مرزی کشور را نمی دهند.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: نتیجه حضور نامشروع آمریکا در افغانستان چیزی جز خرابی و ناامنی نبوده و امروز مردم این کشور نیازمند کمک های انسان دوستانه کشورهای جهان هستند و بهترین کمک به آنها این است که اجازه دهند حکومتی مردمی و برپایه خواست مردم شکل گیرد و بیگانگان در امور داخلی این کشور دخالت نکنند.
وی ضمن اشاره به شرایط به وجود آمده در افغانستان، اضافه کرد: کشورهای استعمارگر به رهبری آمریکای جنایتکار با حضور نامشروع خود در منطقه بیشتر از ۴۰ سال است که آرامش و آسایش را از ملت های منطقه گرفته اند و این چنین وضعیت اسفناکی را به مردم مسلمان افغانستان تحمیل کرده اند.
سردار رضایی خاطرنشان کرد: با عنایت به شرایط به وجود آمده در افغانستان، در پایانه های مرزی «دوغارون و ماهیرود» محدودیت هایی برای تردد بین دو کشور بوجود آمده که ان شاءالله به زودی برطرف خواهد شد ولی در پایانه مرزی «میلک» تردد خودرو ها و تبادل کالاهای مورد نیاز دو کشور مانند گذشته و بر مبنای پروتکلهای مرزی در جریان است و فعلاً مشکل خاصی در این منطقه مرزی نداریم.
وی اظهارداشت: در سالهای بعد از انقلاب اسلامی هیچ گونه تهدیدی از سمت ایران اسلامی متوجه همسایگان نشده اما گاهی مستکبران تلاش می کنند با ایجاد فتنه مشکلاتی را در منطقه بوجود بیاورند، لیکن مردم مسلمان و مقامات دو کشور همواره در کنار هم ایستاده اند و هیچ مشکلی با هم ندارند و رفتار جمهوری اسلامی ایران در حسن همجواری بر همگان ثابت شده است.1400/04/22
10:17:23
5.0 / 5
308
تگهای خبر: امنیت , پلیس , خودرو , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی