تكمیل سامانه پایش برخط حركات پوسته زمین در پایتخت

تكمیل سامانه پایش برخط حركات پوسته زمین در پایتخت رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آماده سازی سامانه پایش برخط حرکات پوسته زمین در شهر تهران آگاهی داد.


رضا کرمی محمدی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه یکی از اولویت های سازمان پیشگیری و مدیریت بحران کشور استفاده از ظرفیت و توان علمی کشور در پیش گیری از حوادث و کاهش خسارات ناشی از آنست، اظهار داشت: در همین راستا نیز توسعه و تکمیل سامانه های هوشمند و ایجاد سامانه ها و ایستگاه های جدید پایش و رصد عوامل منجر به حوادث را در دستور کار خود قرار دادیم که نتیجه آن ایجاد سامانه هشدار سریع زلزله، سامانه پیش بینی سیل و طوفان و... است.
وی اظهار داشت: نخستین سامانه پایش برخط حرکات پوسته زمین شهر تهران نیز تکمیل شده و در هفته جاری فعالیت خودرا شروع خواهدنمود. این سامانه حرکات پوسته زمین را رصد کرده و گزارشی از آنرا به مدیران ارائه می دهد.
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: علاوه بر سامانه پایش برخط حرکات پوسته زمین تهران، ایستگاه سطح سنجی برخط کانال ها و رودخانه های شهر تهران، سامانه فرماندهی حوادث شهر تهران، تابلوهای اعلام هشدار مخاطرات جوی شهر تهران، راه اندازی و طرح تکمیل پایگاه های جدید پشتیبانی مدیریت بحران و بسته جامع آموزشی "شهر آماده" نیز نهایی شده و بهره برداری از آنها در همین هفته صورت خواهد گرفت.
کرمی محمدی همین طور از ایجاد خط تولید نیمه اتوماتیک ماسک سه لایه در مجموعه یکی از پایگاه های مدیریت بحران تهران آگاهی داد و اظهار داشت: مجموع این سامانه ها و پروژه ها در مراسمی به مناسبت شانزدهمین سال تاسیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و با حضور شهردار تهران و تعدادی از مدیران شهری در هفته جاری رسما رونمایی خواهد شد.
وی دستیابی به توسعه و افزایش تاب آوری شهر در زمینه های مختلف پیشگیری و کاهش خطرپذیری، آمادگی، آموزش و فرهنگ سازی را از اصلی ترین اولویت های سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برشمرد و اظهار داشت: تمامی اقدامات این سازمان نیز با تاکید بر همین اصول انجام شده است.1400/04/26
15:07:10
5.0 / 5
561
تگهای خبر: آموزش , تولید , حوادث , زلزله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی