اجرای خریدسربازی و جریمه ریالی غایبان باردیگر تكرار می شود؟

اجرای خریدسربازی و جریمه ریالی غایبان باردیگر تكرار می شود؟ ایمن رها: درپی انتشار خبری به نقل از یکی از مدیران ارشد تامین اجتماعی در مورد خرید خدمت سربازی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر این که مرجع انتشار اخبار حوزه سربازی سازمان وظیفه عمومی ناجا و ستادکل نیروهای مسلح است، اعلام نمود: هیچ طرحی برای خرید سربازی یا حتی جریمه ریالی مشمولان غایب در دستور کار نیست.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، در ایام اخیر خبری پیرامون خرید سربازی به نقل از یکی از مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی منتشر گردید که در آن شرایط خرید خدمت سربازی و حتی مبلغ مربوط به آن نیز اعلام شده بود. موضوعی که انتشار آن از طرف یک مسئول غیرمرتبط با حوزه سربازی عجیب بنظر می رسد.
با این وجود این خبر در خیلی از رسانه ها همچون صداوسیما نیز با عنوان خبرخوش برای سربازان مورد بازنشر قرار گرفته و این شائبه را برای مشمولان سربازی ایجاد کرد که احتمال اجرای طرح خرید خدمت سربازی وجود دارد. موضوعی که محل پرسش شماری از مخاطبان ایسنا نیز قرار گرفت و بنظر می رسد که اشتباه در نحوه بیان یا تنظیم خبر منجر شده تا شیوه احتساب دوران خدمت سربازی بعنوان "سابقه بیمه" تحت عنوان "خرید خدمت سربازی" اعلام گردد.
انتشار این خبر سبب شد تا باردیگر خرید خدمت سربازی را از امیر غلامرضا رحیمی پور، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح پرس و جو نماییم.
او در گفت و گو با ایسنا، درباره خبر انتشار یافته اظهار داشت: طبق قانونی که از مدت ها قبل هم وجود دارد، طول مدت خدمت سربازی بعنوان سابقه بیمه و جزو سنوات بیمه بازنشستگی افراد شمرده می شود و بدین جهت افراد متقاضی باید با پرداخت کسورات و حق بیمه این دوسال به شرکت بیمه که به قیمت روز انجام می شود، این دو سال را جزو سابقه خود لحاظ کنند.
وی افزود: این مساله مربوط به شرکت های بیمه است و هیچ ارتباطی با موضوع خرید خدمت سربازی که متاسفانه در بعضی از خبرها نیز انتشار یافته بود، ندارد. در این مورد همانطور که بارها نیز اعلام شده، ستادکل نیروهای مسلح مخالف خرید خدمت سربازی و همین طور طرح جریمه ریالی سربازی است و چنین طرح هایی دیگر اجرا نخواهد شد.
رحیمی پور هرنوع خرید خدمت سربازی را خلاف عدالت دانست و اظهار داشت: اجرای چنین طرح هایی آثار و تبعات منفی زیادی در جامعه دارد و بدین جهت ستادکل نیروهای مسلح تصمیمی برای اجرای آن ندارد.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر این که مرجع رسمی انتشار اخبار در زمینه سربازی سازمان وظیفه عمومی ناجا و ستادکل نیروهای مسلح است، اظهار داشت: سفارش ما به مشمولان و خانواده هایشان این است که به اخبار انتشار یافته از منابع غیرموثق یا هرآنچه که تحت عنوان طرح، پیشنهاد و نظرشخصی افراد انتشار یافته و فاقد ضمانت اجرا و وجاهت قانونی می باشد توجه نکرده و به امید اجرای آن وارد غیبت از سربازی نشوند.
منبع:

1400/05/04
10:41:32
5.0 / 5
370
تگهای خبر: بیمه , جریمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی