افتتاح سرویس مکانیاب مراکز اورژانس

افتتاح سرویس مکانیاب مراکز اورژانس ایمن رها: سرپرست اورژانس کشور از افتتاح سرویس مکانیاب مراکز اورژانس آگاهی داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صابریان در آیین افتتاح همزمان سرویس مکانیاب مراکز اورژانس اظهار نمود: از سالهای قبل هدف ما این بود که لوکیشن را برای تماسهای گرفته شده در اختیار داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه فرد حادثه دیده گاهی قادر به صحبت و تحلیل جزئیات نیست، اظهار داشت: ممکنست که فرد حادثه دیده در هر مکانی باشد و نتواند توضیح دقیقی بدهد.
وی ادامه داد: به زحمت دکتر کولیوند اجازه داده شد که از این خدمات استفاده نمائیم. هم اکنون در استان هایی همچون قم، مازندران و.. استفاده شد و میزان رضایتمندی مردم تجزیه و تحلیل شد و دیدیم که زمان را کوتاه تر می کند و سریع تر به بالین بیمار می رسیم.
وی اظهار داشت: عنوان این سیستم مکانیاب اورژانس است و در تمام استانها وجود دارد. در استانهای محدودی انجام نشده که به دنبال آن نیز هستیم.
صابریان اظهار داشت: این سیستم مثل سیستم لوکیشن موبایل نشان میدهد که شما کجا هستید. این لوکیشن لحظه ای برای ما ارسال می شود که در چه موقعیتی هستید و می توانیم با سرعت بیشتری نیرو های اورژانس را به محل اعزام نماییم.

وی افزود: این سیستم حدود دو تا سه دقیقه زمان رسیدن بر بالین بیمار را کاهش داده و زمان ما الان حدود ۱۳ تا ۱۴ دقیقه است و در شهرهای شلوغ ۱۵ تا ۱۶ دقیقه است.

صابریان با اعلان اینکه دقت این سیستم بین پنج تا هفت متر است و جهت مسیر را هم نشان میدهد اظهار داشت: این سیستم نیاز به اینترنت ندارد. در زمان خیلی کوتاه از تماس آپلود می شود و می توانیم از آن استفاده نمائیم.
دکتر پیمان صابریان درباب خدمات اورژانس درباب تسهیل روند واکسیناسیون نیز اظهار داشت: پروسه واکسیناسیون با نظر دکتر نمکی با توجه به این که سرعت تزریقات مناسب نبود. از ما خواسته شد که به این پروسه کمک نماییم.
وی افزود: همکاران من با توجه به این که روزانه با استرس های مختلف دست به گریبان هستند درباب واکسیناسیون در تهران ۱۷ پایگاه فعال را ایجاد کردیم و شش پایگاه خودرویی و بقیه فردی است. چهار اتوبوس آمبولانس و دستگاه های آمبولانس.. نیز هست و بمحض این که جمعیت پایگاهی متراکم شود مراجعه می کنند تا صف ها را بشکنند. همین طور در دانشگاه های علوم پزشکی بین دو تا چهار پایگاه برای هر دانشگاه مکلف شده که بتوانند خدمات ارائه کنند.
وی در پاسخ به این که آیا فشار کاری نیروهای اورژانس چند برابر شده است، اظهار داشت: تماسهای ما دو تا سه و نیم برابر شده است اما از مجموعه درحال خدمت رسانی برای واکسیناسیون استفاده نکردیم و از افراد خارج از شیفت کمک گرفته شده است.
صابریان درباب معطلی اورژانس برای پیدا کردن تخت های بیمارستانی اظهار داشت: همکاری علوم پزشکی ها با ما مناسب می باشد و در هماهنگی پیدا کردن تخت کمتر با مشکل مواجه می شویم.
وی اظهار داشت: زمان معطلی بیمار برای کل پروسه رسیدن بر بالین تا بستری مقداری بیشتر شده اما زمان ماموریت ما هنوز قابل دفاع است. کل زمان ماموریت از زمان اعزام تا انتقال فرد به بیمارستان و برگشت بیمارستان حدود ۵۰ دقیقه است.
وی درباب تعداد شهدای کرونای اورژانس نیز اظهار داشت: در کشور ۱۷ نفر شهید شدند که چهار نفر از اورژانس تهران بودند.
وی درباب آماری درباره تعداد پایگاه ها اظهار داشت: در کل کشور حدود ۳۰۰۰ پایگاه و ۵۵۰۰ آمبولانس داریم. درباب آمبولانس نیازی به افزایش نداریم اما باتوجه به کرونا نیاز به گسترش کلی وجود دارد.

منبع:

1400/05/14
11:41:50
5.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی