رئیس هیأت نجات غریق استان مركزی:

مسؤلان استان مرکزی نسبت به سازمان دهی سدها و آبگیرها اقدام نمایند

مسؤلان استان مرکزی نسبت به سازمان دهی سدها و آبگیرها اقدام نمایند به گزارش ایمن رها رئیس هیأت نجات غریق و غواصی استان مرکزی اظهار داشت: امیدواریم مسؤلان هر شهرستان نسبت به سازمان دهی سدها و آبگیرها برپایه مصوبه ستاد مدیریت بحران استان اقدام نمایند.



علیرضا مجرد در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: از مردم درخواست می نماییم بدون حضور ناجیان غریق، از انجام شنا در سدهای استان جدا اجتناب کنند چون که سدهای خاکی همچون گرداب خطرناک و فریبنده ای هستند که افراد ناآشنا را به کام مرگ می کشانند.
وی ضمن اشاره به غرق شدن ۲ نفر در سد «کوکبیه» شازند در تیرماه سالجاری اظهار نمود: باوجود این که سال قبل در ستاد مدیریت بحران استان مصوب شد، برای هر سد و آبگیر که مورد استقبال مردم است، از هیأت نجات غریق و غواصی استان مرکزی کمک گرفته شود، متأسفانه امسال این مهم تابحال تحقق نیافته است.
مجرد اضافه کرد: امیدواریم مسؤلان شهرستان ها نسبت به سازمان دهی سدها و آبگیرها برپایه مصوبه ستاد مدیریت بحران استان اقدام نمایند.
وی از فعالیت یک هزار و ۵۶۹ ناجی غریق در این استان اطلاع داد و اظهار داشت: الان رشته نجات غریق در شهرستان های اراک، خمین، ساوه، محلات، تفرش، دلیجان، شازند، آشتیان، کمیجان و زرندیه فعال می باشند.
رئیس هیأت نجات غریق و غواصی استان مرکزی افزود: در استان مرکزی حدود ۳۰ سد و آبگیر وجود دارد که پارسال تعداد غریق در سدها و آبگیرهای استان صفر بود، در حالیکه متأسفانه این آمار امسال تابحال ۲ نفر بوده است.


منبع:

1400/05/19
15:03:44
5.0 / 5
308
تگهای خبر: خطرناك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی