صابریان اعلام كرد؛

کمبود ۸ هزار نیرو در اورژانس

کمبود ۸ هزار نیرو در اورژانس سرپرست اورژانس کشور با اعلان اینکه 8 هزار نفر کمبود نیرو داریم، اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد علاوه بر قرارداد خرید آمبولانس های تولید داخل، مذاکراتی هم برای واردات انجام دهیم.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، پیمان صابریان سرپرست اورژانس کشور در نشست خبری با خبرنگاران اظهار نمود: پیشرفت های خوب و قابل توجهی را از نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم؛ و با تامین بودجه ای که شد مناقصه ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس انجام شده است.
وی اضافه کرد: حوادثی که بالای ۴-۵ مصدوم دارد این اتوبوس امبولانس ها می تواند کمک شایانی کند، همین طور خرید ۱۰۰۰ هزار دستگاه آمبولانس مقرر است از جانب وزرات بهداشت صورت گیرد.
صابریان اظهار داشت: ۱۵۰ دستگاه موتورلانس به زودی وارد کشور می شود. بالگرد شهر لامرد هم طی هفته آتی انجام می شود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص این که چه تدبیری برای مشکل کمبود نیرو در اورژانس اندیشیده اید، اظهار داشت: برای حل این مشکل جذب نیروی شرکتی را در دستور کار قرار
دادیم، همین طور از اورژانس یارها استفاده کردیم. البته چینش شیفت بندی ها را به نحوی تنظیم کردیم تا برای استراحت پرسنل زمان مناسبی در نظر گرفته شود.
صابریان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص این که آیا برای تکمیل خودرو های امدادی فقط با خودروسازان داخلی تفاهم نامه دارید یا برنامه ای هم برای ورود تجهیزات مورد نیاز دارید، اظهار داشت: نباید فقط منتظر سیستم داخل باشیم باید یک برخی از تجهیزاتی که لازم داریم وارد شود که از کار و امدادرسانی به مردم عقب نیفتیم چون در روال کار فوریت های پزشکی نباید تعلل ایجاد شود.

سرپرست اورژانس کشور اظهار داشت: البته نمونه داخلی اتوبوس آمبولانسی که تولید شده است، مناسب و راضی کننده بود که اگر این اتوبوس امبولانس ها به همین شکل تولید شود می تواند نیاز اورژانس کشور را تامین کند.
وی در پاسخ به سوالی درباره کمبود نیروی انسانی در سازمان اورژانس گفت: کمبود نیروی انسانی در اورژانس تهران بیش از ۵۰ درصد است و چارت این سازمان بیش از ۴۰ سال است بروز رسانی نشده است و این امر درحال تحقق و بوسیله سازمان استخدامی این مساله پیگیری خواهد شد.
سرپرست سازمان اورژانس کشور با اعلان اینکه در کشور ۸ هزار نفر کمبود نیرو داریم اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد علاوه بر قرارداد خرید آمبولانس های تولید داخل مذاکراتی برای واردات انجام دهیم، نمونه اتوبوس آمبولانس تولید شده نمونه خوبی بوده است و امیدوارم روند تولید آن ادامه داشته باشد.
صابریان افزود: در تمام استان تهران در بحران کرونا نیروهای اورژانس حضور داشتند و بالاترین رضایتمندی را از سیستم اورژانس تهران داشتیم که ۸۸.۹ درصد رضایت وجود داشت.
وی اظهار داشت: پاداش کرونا بین کارکنان توزیع شده است و حدود ۱۲ میلیارد تومان در اورژانس تهران توزیع شده است و در حوزه درمان نیز تکنیسین های ما مشکلی نداشته اند.
صابریان افزود: طرح شهید سلیمانی هنوز در حال انجام می باشد و پشتیبانی خوبی از این طرح در حوزه انتقال بیماران به بیمارستان در حال انجام می باشد.
سرپرست سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: از زمانی که ما به چرخه واکسیناسیون اضافه شده ایم سرعت افزایش داشته است و همین موضوع منجر به خلوت شدن صف های واکسن شده است و روند خوبی درحال استمرار است.

1400/06/01
09:20:43
5.0 / 5
203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی