جزئیات 6 طرح سازمان جوانان هلال احمر برای مقابله با کرونا

جزئیات 6 طرح سازمان جوانان هلال احمر برای مقابله با کرونا رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر فعالیتهای این سازمان در مقابله با کرونا را شرح داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، محمد گل فشان با اشاره به اینکه با مشارکت اعضای سازمان تابحال شش طرح بشردوستانه برای کاهش این بیماری اجرا شده است، اظهار داشت: با اجرای طرح جهادی ایران یاران جوان ۶۷۲۴ نفر از اعضای داوطلب سازمان جوانان به ۵۲۷ هزار و ۳۶۵ نفر در سرتاسر کشور واکسن کرونا تزریق کردند.
وی ادامه داد: این طرح با عنایت به دستور رئیس جمعیت و اعلام نیاز دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان ها در خصوص بکارگیری اعضای کانون های سازمان جوانان هلال احمر در مراکز درمانی و تسریع در امر واکسیناسیون عمومی کرونا و کاهش مرگ و میر هموطنان اجرا شد.
گل فشان اظهار داشت: همینطور به ایام محرم مانند سال قبل " طرح نذر سلامت ۲ همراه با خادمان حسینی هلال " توسط اعضای هیات های مذهبی حضرت علی اکبر(ع) اجرا شد.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: با برگزاری این طرح جوانان عضو هیات های حضرت علی اکبر(ع) جمعیت هلال احمر نسبت به رعایت پروتکل ها و موازین بهداشتی ابلاغ گردیده از جانب ستاد ملی کرونا بخصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ضدعفونی محیط و دست افراد قبل و پس از برگزاری مراسم، توزیع ماسک میان شرکت کنندگان فاقد ماسک حاضر در هیات های رزمندگان، مساجد، تکایا و حسینیه های بزرگ، گلزارهای شهدا، بقاع متبرکه و امامزاده ها اقدام نمودند.

گل فشان ضمن اشاره به این که این طرح با عنایت به اعلام نیاز مراکز درمانی و دانشگاهی در مورد فرسوده شدن کادر درمان و احتیاج به جایگزینی افراد آموزش دیده برگزار شد، اضافه کرد: با مشارکت ۱۵۴۹ عضو داوطلب هلال احمر در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، مراکز درمانی و بیمارستانی ( بخش های کرونایی) به صورت مستمر در حال اجرا می باشد و تابحال ۱۲ هزار و ۷۲۴ نفر از خدمات درمانی اعضا برخوردار شده اند.
ایشان در ادامه اظهار داشت: با عنایت به اوج گیری شیوع کرونا و نظر به اهمیت فرهنگ سازی در این حوزه، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر طرح «هر خانه یک سلامتگر» را در جهت مسئولیت اجتماعی اعضای کانون های دانش آموزی هلال احمر و به منظورمشارکت درکاهش شیوع این بیماری اجرا کردیم.
وی ادامه داد: در اجرای این طرح هر عضو کانون دانش آموزی بعنوان سلامتگر خانواده خود، نسبت به راهنمایی اعضای خانواده برای رعایت پروتکل ها اقدام نمود.
گل فشان در توضیح این خبر اظهار داشت: بر طبق این طرح دانش آموزان عضو هلال احمر به سایر دوستان، سلامتگر خانواده پیام خویش را در چارچوب فیلم کوتاه موبایلی(حداکثر ۳۰ ثانیه)، نقاشی، خطاطی و... به همراه مشخصات سلامتگر (نام، نام خانوادگی، شهرستان و شماره تلفن همراه) ارسال کرده اند.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: طرح ناظران سلامت به منظور نظارت بر رعایت پروتکل ها و موازین بهداشتی ابلاغ گردیده از جانب ستاد ملی کرونا بخصوص رعایت فاصله اجتماعی و غربالگری، آموزش کسبه، ضد عفونی دست ها و اماکن، و همینطور تکالیف و مأموریت های تعریف شده درستاد اجرایی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
بر مبنای اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، گل فشان اظهار نمود: در جهت مسئولیت اجتماعی و تحقق اصول و اهداف والای جمعیت هلال احمر در سرتاسر کشور با حضور و مشارکت جهادی اعضای سازمان جوانان به منظور فرهنگ سازی و تشویق مردم به تلقیح واکسن، بعنوان یکی از جدی ترین راهبردهای مقابله با کرونا، در کنار سایر اقدامات به صورت ویژه در حال اجرا می باشد.
منبع:

1400/06/03
21:08:23
5.0 / 5
192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی