واکسینه شدن 690 هزار تهرانی در 28 پایگاه مدیریت بحران

واکسینه شدن 690 هزار تهرانی در 28 پایگاه مدیریت بحران به گزارش ایمن رها رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از واکسینه شدن ۶۹۰ هزار تهرانی در ۲۸ پایگاه مدیریت بحران اطلاع داد و اظهار داشت: از تاریخ ۲۳ مرداد تابحال واکسیناسیون ۶۰۰۰ نفر از کارکنان شهرداری تهران در پایگاه بعثت توسط شرکت شهر سالم در کنار سایر مردم انجام شده است.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، رضا کرمی محمدی ضمن اشاره به در اختیار قرار دادن ۲۸ پایگاه مدیریت بحران برای انجام واکسیناسیون کرونا در تهران تصریح کرد: درمجموع در این ۲۸ پایگاه تابحال ۶۹۰ هزار نفر واکسینه شده اند.

او ضمن اشاره به اینکه از آغاز سالجاری ۴ پایگاه اشراق، والفجر، بعثت و شهرک استقلال در ۴ نقطه پایتخت برای انجام فاز سوم کار آزمایی بالینی واکسن برکت اختصاص یافت، اظهار داشت: در این پایگاه ها ۳۱ هزار و ۵۹۰ نفر در کار آزمایی بالینی این واکسن شرکت کرده اند.

کرمی محمدی تصریح کرد: از این ۴ پایگاه حالا پایگاه بعثت برای انجام واکسیناسیون کارکنان شهرداری تهران در اختیار شرکت شهر سالم قرار دارد و ۳ پایگاه که در اختیار شرکت برکت باقی مانده که ۲ پایگاه درحال غرفه بندی و آماده سازی برای آغاز واکسیناسیون عمومی این واکسن هستند و در یک پایگاه هم واکسیناسیون عمومی شروع شده است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ضمن اشاره به این که واکسیناسیون کارکنان شهرداری تهران از تاریخ ۲۳ مرداد در پایگاه بعثت آغازشده است، اظهار داشت: حدود ۶ هزار نفر از کارکنان شهرداری در کنار مردم عادی در این پایگاه توسط شرکت شهر سالم واکسینه شده اند.

کرمی محمدی در ادامه اظهار داشت: از میان پایگاه های مدیریت بحران شهر تهران تعداد ۸ پایگاه از سالجاری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارد که تابحال بیشتر از ۳۰۰ هزار نفر در این پایگاه ها واکسینه شده اند. همینطور تعداد ۴ پایگاه هم در اختیار دانشگاه تهران قرار دارد که بر این اساس بیشتر از ۱۱۰ هزار نفر واکسینه شده اند.

کرمی محمدی تصریح کرد: در ادامه همکاری با دانشگاه های علوم پزشکی ۶ پایگاه مدیریت بحران هم در اختیار دانشگاه شهید بهشتی قرار دارد که این دانشگاه تا کنون بیشتر از ۱۷۰ هزار نفر را واکسینه کرده اند.

او ضمن اشاره به این که اورژانس تهران هم تا این زمان ۵ پایگاه را در اختیار دارد، اظهار نمود: در این پایگاه ها از گذشته واحدهای اورژانس برای مأموریتهای عادی خود حضور داشتند ولی حالا برای انجام واکسیناسیون هم مجهز شده و تابحال بیش از۷۰ هزار نفر در آنها واکسینه شده اند. در یکی از این پایگاه ها هم اورژانس درحال اقدام برای انجام واکسیناسیون گروه های هدف، همانند معلمان و تاکسیرانان است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ضمن اشاره به این که بعضی از پایگاه های مدیریت بحران هم بنا به درخواست مسئولین ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران بعنوان پایگاه های درمانی مورد استفاده قرار می گیرند، اظهار نمود: بر این اساس یک پایگاه ها برای تزریق داروی رمدسیویر، در اختیار یکی از بیمارستانها قرار گرفته است. تابحال بیشتر از یک هزار و ۲۰۰ نفر از شهروندان در این پایگاه داروی رمدسیویر دریافت کرده اند.

کرمی محمدی اظهار داشت: همینطور بر مبنای گفت وگوهایی صورت گرفته، آمادگی عرضه پایگاه های دیگری هم به بیمارستان ها یا مراکز در خواست کننده با تأیید وزارت بهداشت وجود دارد و این مراکز می توانند با عنایت به شرایط خود اقدام نمایند.

بر مبنای اعلام سازمان مدیریت بحران تهران او در انتها اظهار داشت: این سازمان همینطور از ماه های ابتدای انتشار کرونا در بهار سال ۱۳۹۹ با درخواست وزارت بهداشت و برخی سازمان ها برای در اختیار گذاشتن پایگاه هایی جهت گذراندن دوره نقاهت بیماران کرونایی مواجه گردید و از همان زمان ۳ پایگاه از مجموعه پایگاه های مدیریت بحران شهر، تجهیز و آماده بهره برداری شد؛ البته متأسفانه از آن ۳ پایگاه تابحال تنها یک پایگاه آن هم به صورت کاملا محدود مورد استفاده قرار گرفته است.
منبع:

1400/06/05
16:44:38
5.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی