دستگیری ۲۸۸ مجرم پایتخت در طرح کاشف

دستگیری ۲۸۸ مجرم پایتخت در طرح کاشف به گزارش ایمن رها فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری ۲۸۸ مجرم در سومین مرحله از طرح کاشف در تهران اطلاع داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ در سومین مرحله از طرح کاشف که به صورت مشترک بین پلیس امنیت و آگاهی انجام شده است، اظهار داشت: در این مرحله از طرح کاشف ۲۸۸ محکوم فراری، قاتلان، سارقان، متجاوزان به عنف، زورگیران و سارقان خودرو شناسایی و دستگیر شدند. از این تعداد ۱۸۷ نفر دارای سابقه قبلی هستند.
وی افزود: در این مرحله از طرح کاشف ۵۷ باند منهدم شدند. از تعداد کل باندهای منهدم شده ۱۱ باند در سرقت به عنف مانند زورگیری و گوشی قاپی فعالیت داشتند، ۱۰ باند در حوزه سرقت منزل، اماکن و مغازه فعالیت می کردند و ۹ باند جاعل بودند. همینطور ۲ باند هم صرفاً سرقت مسلحانه انجام می دادند.
رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به دستگیری ۱۵ محکوم فراری در این مرحله از طرح اظهار داشت: این افراد تا به این لحظه به بالغ بر ۳۵۰۰ فقره سرقت اعتراف کرده اند.
سردار رحیمی در مورد اقدامات امنیت اقتصادی در این طرح اظهار داشت: ۴۴۸ هزار انواع و اقسام دارو، ۱۲ هزار لاستیک قاچاق، ۶۲۰۰ قلم انواع لوازم الکترونیکی، ۵۴۰۰ قلم لوازم یدکی، ۱۶۰ هزار سوب پارچه، ۱۲۱۴ دستگاه ماینر شناسایی و کشف شده و اموال مکشوفه بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان ارزش داشته است.
وی ادامه داد: همینطور در این طرح ۷۰ شرکت صوری که با مدارک غیر مبادرت به راه اندازی شرکت هایی کرده بودند شناسایی شدند و این افراد مبادرت به دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی کرده بودند که در مجموع ۹۰۰ میلیون دلار طی سالهای قبل دریافت کرده اند و تا این لحظه ۲۰۰ نفر شناسایی و دستگیر شده اند و این پرونده کماکان درحال رسیدگی است.
وی اظهار داشت: در حوزه زمین خواری باند ۲۰ نفره ای که ۶ نفر از اعضای اصلی باند زمین خواری هستند و ۲۰۰ سند دفترچه ای از این افراد کشف شده است که اسناد این افراد تماما جعلی است و با جعل امهار سازمانهای مختلف در حوزه تهران و دماوند، زمین ها را شناسایی و با جعل سند به فروش می رساندند.
سردار رحیمی درباره بازداشت دلالان ارزی و نظارت بر بازار ارز هم اظهار نمود: ما جلسات مستمری با بانک مرکزی داریم و برپایه درخواست بانک مرکزی نظارت روزانه ای بر بازار ارز داریم.
رئیس پلیس تهران بزرگ در انتها با اعلان اینکه باتوجه به اتفاقات روی داده در افغانستان و هرات، متأسفانه دلالان ارزی بلافاصله در تهران مخصوصاً در منطقه فردوسی فعال شدند، اظهار داشت: در حدود ۱۵ روز اخیر، ۲۵ تا ۳۰ نفر از این افراد را بازداشت کردیم. ما نظارت های پلیسی و کنترلی خویش را انجام می دهیم و مابقی کارها هم در حوزه ارز برعهده دیگر مسؤلان است.
منبع:

1400/06/08
10:04:02
5.0 / 5
401
تگهای خبر: امنیت , پلیس , خودرو , سرقت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی