لزوم تهیه دستورالعمل هماهنگی عملیاتی فروریزش زمین

لزوم تهیه دستورالعمل هماهنگی عملیاتی فروریزش زمین به گزارش ایمن رها رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت تهیه دستورالعمل هماهنگی عملیاتی فروریزش زمین و تعیین وظایف دستگاههای مرتبط تاکید نمود.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، رضا کرمی محمدی در نشست اضطراری کارگروه امور سیل و شریان های حیاتی بر لزوم تهیه پیش نویس دستورالعمل هماهنگی عملیاتی فروریزش زمین در تهران تصریح کرد.
بر طبق این گزارش، به دنبال حادثه فروریزش زمین در خیابان کارگرشمالی مورخ ۲ شهریورماه جاری که با همکاری تمام دستگاههای مرتبط رفع خطر و تعمیر شد، نشست اضطراری کارگروه امور سیل و شریان های حیاتی به درخواست شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با حضور رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، محمدرضا احمدی نصب دبیر کارگروه و سایر اعضاء کارگروه همچون نماینده شرکت گاز استان تهران، معاونت خدمات شهری و معاونت فنی عمرانی شهرداری تهران، دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه ۶ تهران، شرکت مترو، ارتباطات و نماینده پلیس فاتب به منظور بررسی این مورد و عرضه راهکارهای مناسب، هماهنگ و فوری در جلوگیری از بروز حوادث مشابه برگزار شد.
در این جلسه، ابتدا گزارشی از ابعاد این حادثه و عملیات اجرایی آن که با مشارکت دستگاههای تخصصی مرتبط انجام شده بود توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران عرضه شد. سپس گزارش مبسوطی درمورد علت اصلی وقوع فروریزش ها که همان وجود جریان آب می باشد توسط معاونت پیشگیری سازمان عرضه و پس از بررسی و تبادل نظر در مورد علت وقوع حادثه و عرضه راه کارهای پیش رو توسط اعضای کارگروه، مقرر شد با مسئولیت شرکت آبفا، پیش نویس دستورالعمل هماهنگی عملیاتی فروریزش زمین تهیه و جهت بررسی و تصویب عرضه شود.
همینطور مقرر شد اقدامات اجرایی دیگری مانند نشت یابی خطوط لوله آب و اسکن زیر سطحی شریان های حیاتی در مناطق مرکزی تهران و سایر تاسیسات شهری در نظر گرفته شود. در عین حال تاکید شد از این پس مستندسازی حوادث شهری مانند فروریزش زمین، حفره های بوجود آمده و مراحل رفع خطر آن به صورت کامل صورت گیرد.
رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در این جلسه با تکیه بر این که نباید پدیده فرونشست زمین را با فروریزش اشتباه بگیریم، خاطرنشان کرد: تصور بعضی از افراد از فرونشست زمین آن چیزی است که به علت فروریزش رخ می دهد، در حالیکه فروریزش ناشی از ریزش ناگهانی زمین و ایجاد حفره های با ابعاد محدود در دل زمین است که به علت وجود آب به مرور زمان در عمق زمین بوجود آمده و ناگهان با ریزش سطح نمایان می شود. مانند آنچه که چندین بار طی سالهای گذشته در نقاط مختلف تهران رخ داد. اما فرونشست، نشست تدریجی در سطحی وسیع از زمین است که در اثر کاهش سطح آب های زیرزمینی و... به صورت کاملا تدریجی رخ می دهد.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، بر اساس گزارش شرکت آب و فاضلاب استان تهران حادثه فروریزش زمین که در تاریخ دوم شهریورماه جاری در خیابان کارگر شمالی رخ داد با رجوع فوری عوامل عملیاتی شرکت آب و فاضلاب منطقه ۳، شهرداری منطقه ۶ و با اطلاع رسانی به تمامی حوزه های مرتبط همچون مدیریت بحران شهر تهران، سازمان آتش نشانی، شرکت گاز استان تهران بزرگ و پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به استقرار ماشین آلات و تجهیزات و اکیپ های عملیاتی مجهز در محل حادثه اقدام شد و با ارزیابی های انجام شده و با هماهنگی و مشارکت سازمان های مرتبط این فروریزش با مصالح مناسب در لایه های مختلف رفع خطر و تعمیر شد.1400/06/14
08:27:37
5.0 / 5
230
تگهای خبر: آتش نشانی , پلیس , تخصص , تعمیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی