ملكی خبر داد

آخر اطفاء حریق ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو، تحویل ساختمان به كارشناسان تا ساعاتی دیگر

آخر اطفاء حریق ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو، تحویل ساختمان به كارشناسان تا ساعاتی دیگر ایمن رها: سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به آخر مرحله اطفای حریق ساختمان وزارت نیرو و آغاز مرحله لكه گیری و ایمن سازی ساختمان، از تحویل این ساختمان یه مسئولان و كارشناسان تا ساعاتی دیگر برای بررسی علل حادثه اطلاع داد.


جلال ملكی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به پشت سر گذاشتن شبی سخت برای نیروهای سازمان آتش نشانی جهت اطفای حریق ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو اظهار داشت: نیروهای سازمان آتش نشانی در ساعات میانی شب گذشته موفق شدند به طبقه منفی چهار كه كانون اصلی آتش سوزی بود، نفوذ كنند.
وی با اشاره به حرارت بسیار بالای ساختمان در زمان آتش سوزی اظهار نمود: حرارت بالا سبب می شد آتش نشانان بیشتر از دو الی سه دقیقه امكان حضور در محل اصلی آتش سوزی حتی با تجهیزات كامل را نداشته باشند. با این وجود با ادامه عملیات و پایین آمدن درجه حرارت، مدت زمانی كه آتش نشانان می توانستند در محل حضور داشته باشند افزایش یافت و آنها هم اكنون در قالب تیم های 3 الی 4 نفره به طبقه منفی 4 اعزام می شوند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به اینكه هم اكنون عملیات اطفای حریق آخر یافته است، خاطرنشان كرد: خوشبختانه دقایقی قبل عملیات خاموش كردن آتش كه حساس ترین مرحله عملیات است با موفقیت به آخر رسید. هم اكنون نیروها وارد مرحله لكه گیری و در ادامه ایمن سازی ساختمان شده اند تا اگر در حین جستجو آتش پنهانی وجود داشته باشد، آن را خاموش كنند. هم اكنون آتش هویدا و آشكاری در محل حادثه وجود ندارد.
ملكی با اشاره به اینكه مرحله لكه گیری و ایمن سازی به شكل همزمان صورت خواهد گرفت، ادامه داد: با عنایت به بالا بودن ریسك خطر، مدت زمان طولانی آتش سوزی و حرارت بالا، مأموران آتش نشانی پس از تحویل ساختمان تا چند ساعت آینده هم در محل مستقر خواهند بود. سپس ساختمان وزارت نیرو تحویل مسئولان، متخصصان و مهندسان خواهد شد تا آنها محل را بررسی كنند. همینطور هم اكنون با عنایت به نوع فعالیت باقی مانده تعداد نیروهای آتش نشانی در محل كاهش یافته است.1396/11/18
12:43:08
5.0 / 5
4979
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی