برگزاری کمپینی جهت استفاده از درهای ضد حریق

برگزاری کمپینی جهت استفاده از درهای ضد حریق یک کارشناس ایمنی با اشاره به برگزاری کمپینی درباره درهای ضدحریق اظهار داشت: پیام این کمپین این است که درهای ضد حریق در لحظات اولیه به نجات جان آدم ها کمک بسیاری می کند و نبود آنها سبب از دست رفتن جان ها می شود.


محمدرضا مرشد دوست در گفت و گو با ایسنا، درباره کمپین استفاده از درهای ضد حریق که طی چند روز جاری برگزار می شود، اظهار نمود: از روز گذشته تا 26 سپتامبر کمپینی در رابطه با درهای ضد حریق برگزار می گردد که از طرف شرکت های تجهیزات ایمنی اجرا شده است.
وی افزود: تولید کننده و فروشندگان تجهیزات ایمنی خودرا موظف می دانند که اقدامات فرهنگی نیز در این عرصه انجام دهند که کمپین اشاره شده نیز یکی از آنها است.
وی اظهار داشت: پیام این کمپین این است که این درها در لحظات اولیه به نجات جان آدم ها کمک بسیاری می کند و نبود آنها سبب از دست رفتن جان ها می شود. ذیل این کمپین گفته می شود که این درها باید در مکان ها نصب شود و سمینار و کنفرانس های بسیاری در این زمینه انجام می شود. با برگزاری این کمپین ها امید دارند که برخی به استفاده از این درها رو بیاورند و حتی چند جان نجات داده شود.
این کارشناس ایمنی اظهار داشت: البته در ایران اگر از فروشندگان و تولید کنندگان تجهیزات حمایت شود، این تصور به وجود می آید که قسمت تبلیغاتی آن مد نظر است، اما در دنیا این مساله حل شده و سازمان های امدادی از این دسته از کمپین ها حمایت می کنند.
مرشد دوست اضافه کرد: درهای دود بند و ضد حریق اگر داخل ساختمان قرار گیرد ساختمان های مجاور دود زده و حریق زده نمی گردد. حتی این درها در نجات جان افراد نیز موثر است.
وی با اعلان اینکه درهای دو بند و ضد حریق هزینه بالایی دارند، اظهار داشت: البته این مسئله هم وجود دارد که در صورت سرایت آتش از طبقه ای به طقه دیگر خسارت حریق چندین برابر می شود و خسارت زیادی به ساکنان یک ساختمان تحمیل می شود. در ایران یکسری درهای شیشه ای را بعنوان در جدا کننده در نظر می گیرند که البته از نظر برخی کارشناسان چالش های خاص خودرا دارد. درب های دود بند دو نوع هستند که از دود یا حریق جلوگیری می کنند که مقاومت های متفاوتی دارند و ساعات متفاوتی را از نفوذ دود یا آتش جلوگیری می کنند.
مرشد دوست افزود: مجموعه ای از تجهیزات اگر در ساختمان وجود داشته باشد می تواند ساختمان را به سمت ایمن شدن سوق دهد.1400/06/31
12:06:44
5.0 / 5
251
تگهای خبر: ایمنی , تبلیغات , تولید , حریق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی