هشدار و آماده باش مدیریت بحران برای سیل و طوفان در ۲ استان جنوبی کشور

هشدار و آماده باش مدیریت بحران برای سیل و طوفان در ۲ استان جنوبی کشور ایمن رها: سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از اعلام آماده باش این سازمان به استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان در قبال وقوع طوفان و بارش رگبار آگاهی داد.


علی بختیاری در گفت و گو با ایسنا، دراین باره اظهار داشت: به دنبال هشدار سطح قرمز سازمان هواشناسی کشور که روز گذشته با پیش بینی احتمال بارش شدید باران ورگبار و وزش شدید باد در دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان صادر شد، سازمان مدیریت بحران کشور این دو استان را به حالت آماده باش درآورد.
وی افزود: در همین راستا نیز رئیس سازمان مدیریت بحران در تماس با استانداران این دو استان، هشدارها و تاکیدات لازم را برای حفظ جان شهروندان و جلوگیری از خسارات احتمالی ارائه کرد و قرار شد تا گزارشی از اقدامات انجام شده نیز به این سازمان واصل شود.
بختیاری درباره جزییات این پدیده جوی نیز اظهار داشت: طبق پیش بینی هواشناسی طی روزهای شنبه و یک شنبه به سبب نزدیک شدن جریانات چرخند حاره ای، پیش بینی وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید در مناطق جنوبی استان سیستان و بلوچستان و شرق استان هرمزگان وجود دارد که در پی آن احتمال وقوع سیل و طغیان رودخانه های فصلی، خسارات وارده ناشی از وزش باد خیلی شدید، آبگرفتگی گسترده در معابر، لغزندگی و کاهش دید در جاده ها، شکستن درختان و تخریب سازه های سست دور از انتظار نخواهد بود.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با اعلان اینکه این سازمان طی نامه ای مکتوب نیز این موارد را به مسئولان مرتبط در این دو استان و سازمان ها و دستگاه های امدادی اعلام نموده است، اظهار داشت: سفارش سازمان مدیریت بحران این است که طی این دو روز تردد و توقف در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها ممانعت صورت گرفته و در ترددهای جاده ای احتیاط لازم صورت گیرد. بازگشایی ودهانه پل ها و آبروها، استواری بخشی به سازه های موقت و ضعیف نظیر گلخانه ها تابلوهای تبلیغاتی و... نیز از دیگر سفارش های سازمان مدیریت بحران بوده است.
وی افزود: همین طور تمامی دستگاه های امدادی و خدماتی و انتظامی برای مداخله بموقع در امدادرسانی و پیش گیری از هرگونه حادثه احتمالی به حالت آماده باش درآمده اند و تاکید گردیده است تا اطلاع رسانی و هشدار بموقع بوسیله رسانه های محلی، رعایت نکات ایمنی هنگام تردد از مناطق در معرض خطر و... صورت گیرد.
1400/07/11
10:17:24
5.0 / 5
139
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی