خودرو های پلیس هوشمند می شوند ثبت تخلفات با دقت بالا و زمان کمتر

خودرو های پلیس هوشمند می شوند ثبت تخلفات با دقت بالا و زمان کمتر ایمن رها: با حمایت معاونت علمی و فناوری، «طرح هوشمندسازی خودروی پلیس راهور جزیره کیش بوسیله دوربین و پهپاد نظارتی برای ثبت تخلفات رانندگی» اجرا می شود.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در هفته نیروی انتظامی از این طرح که با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط شرکت دانش بنیان فرادیدنگار آسیا اجرائی شده است، رونمایی گردید. «امکان پایش پیوسته و ازراه دور تخلفات سیار و وقایعی که دوربین های ثابت در ثبت آنها با مشکل روبرو هستند» یکی از مزایای اجرای این طرح است. «ثبت تخلفات با دقت بالا در کمترین زمان و با کمترین تعامل کاربر پلیس»، «افزایش ایمنی تردد خودروها» و «ایجاد پایگاه های اطلاعاتی به روز خودروها» نیز دیگر مزیت هایی است که اجرای این طرح به دنبال دارد.
به کمک این پروژه نقشه آنلاین رفتار رانندگان در تمام محورها و معابر، استفاده از بوردهای هوشمند نهفته، حذف سیستم های محاسبه گر و امکان سرعت سنجی با دوربین متحرک در کشور فراهم می شود.
این طرح با هدف «هوشمندسازی اعمال تخلفات و کنترل آن توسط خودروی پلیس جزیره با بهره گیری از ترکیب تصاویر دوربین های پلاک خوان نصب شده بر روی خودروی پلیس و تصاویر دوربین های پهپادی» اجرائی می شود.
«ارسال خودکار اطلاعات تایید شده به سرور»، «تشخیص پلاک و پلاک خوانی»، «تعریف سطوح دسترسی کاربری»، «تعریف دوربین توسط کاربر»، «مشاهده همزمان تا 4 دوربین در واسط کاربری»، «قابلیت ره گیری خودکار پلاک»، «ثبت موقعیت جغرافیایی و آدرس محل تخلف» و غیره همچون قابلیت های این طرح است.
منبع:

1400/07/20
22:30:51
5.0 / 5
417
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی