رییس سازمان اورژانس كشورتاكید كرد

ضرورت توجه به ساختار راه های فرعی

ضرورت توجه به ساختار راه های فرعی به گزارش ایمن رها رئیس سازمان اورژانس کشور بر ضرورت توجه به ساختار راه های فرعی اصرار کرد و اظهار داشت: بیش از 4۲ درصد حوادث ترافیکی در جاده های فرعی اتفاق می افتد.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا دکتر جعفر میعادفر در مراسم همایش یادبود قربانیان سوانح ترافیکی اظهار نمود: متاسفانه ما نیز بی بهره از قربانی حوادث ترافیکی نبودیم و در حین خدمتگذاری گرفتار حادثه شدیم و همکارانمان در حین خدمت جان خودرا از دست دادند.

وی اضافه کرد: بیش از ۵۰ نفر از همکاران ما جان خودرا در حوادث ترافیکی از دست دادند و برخی هم معلول شدند.

میعادفر اظهار نمود: خروجی های این اتفاقات در این نشست حضور دارند و تنها می توان اظهار تاسف کرد.

وی با اعلان اینکه کشور ما حادثه خیز است، اظهار داشت: اگراز چندین حادثه نام برده شود، تمام آنها را ما لمس کرده ایم مانند سیل، زلزله و آتش سوزی.

رییس سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: شیوع ویروس کرونا موجب شد به سبب تردد کم کاهش حوادث ترافیکی را داشته باشیم اما امسال نسبت به سال قبل دو درصد افزایش حوادث ترافیکی را داشتیم. این نوع از حوادث بیش از ۶۰۰ هزار مصدوم را روی دست این کشور می گذارد که متاسفانه این افراد قشر موثر و جوان جامعه هستند. وقوع این حوادث هزینه های شخصی را به آنان و هزینه هایی را به دولت تحمیل می کند.

وی با اشاره به یکی از چالش ها اظهار داشت: متاسفانه بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر علاوه بر ۳۰ هزار کیلومتر راه اصلی داریم که حضور موثر و خوبی دراین زمینه داریم اما آن چه که مشکل ساز است، راه های فرعی است. هم ساختار فیزیکی جاده ها خوب نیست و هم خودرو ها و بیش از ۴۲ درصد حوادث ترافیکی در جاده های فرعی اتفاق می افتد.

رییس سازمان اورژانس کشور ابراز امیدواری کرد که در سال ۱۴۰۱ قسمتی از بودجه به تجهیزات در این خصوص برای دستگاه های امدادی اختصاص داده شود.

وی در آخر اظهار داشت: هر چه برای نیرو های امدادی هزینه نماییم و منابع اختصاص دهیم سبب کاهش خسارت های ناشی از تصادفات و.. می شود.

منبع:

1400/07/22
12:59:17
5.0 / 5
407
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی