رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اعلام كرد

آموزش مقابله با خودکشی به ماموران کلانتری

آموزش مقابله با خودکشی به ماموران کلانتری به گزارش ایمن رها رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از عرضه آموزش های در ارتباط با مقابله با خودکشی به ماموران کلانتری ها اطلاع داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سرهنگ جلیل موقوفه ای در نشست خبری که ظهر امروز در مقر ستاد پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، اظهار داشت: پلیس پیشگیری در زیر مجموعه های مختلف به شکل شبانه روزی خدمات مختلفی را به مردم عرضه می دهد به صورتی که از آغاز سال جاری تابحال بیشتر از ۸۰۰ طرح مختلف در سطح محلی و شهر تهران به اجرا درآورده است.
وی افزود: از آغاز سالجاری تا امروز مجموعا ۱۲۹ طرح امنیت و آرامش، هفت طرح رعد، سه طرح صاعقه و یک طرح مشترک با پلیس آگاهی اجرا شده و مابقی طرح ها هم جزء طرح های محلی و موضوعی بوده است.
وی با اعلان اینکه عملیات های پلیس پیشگیری بر اساس تحلیل جغرافیایی جرم درشهر انجام می شود اظهار داشت: حضور در مترو، پارک ها، کوهستان، تفرجگاهها و حضور در سطح محلات و.... از مأموریت های پلیس پیشگیری است.
موقوفه ای در ادامه به آمار عملکرد پلیس پیشگیری اشاره نمود و اظهار داشت: آنچه اشاره می کنم صرفاً اقداماتی است که در پلیس پیشگیری انجام شده و از آغاز سال ۱۴۰۰ تا به امروز ۱۲ هزار و ۸۸۰ خرده فروش مواد مخدر را دستگیر کرده و ۲۴ هزار و ۷۰۰ معتاد متجاهر هم جمع آوری و به کمپ های ترک اعتیاد مراکز بازپروری معرفی شده است.
وی با اشاره به اینکه از این افراد ۸۳۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است اظهار داشت: کشف این مواد نه به شکل محموله ای بلکه به شکل گرم به گرم و سانت به سانت بوده و مجموع آن به ۸۳۰ کیلوگرم رسیده است.
وی با اشاره به اینکه از آغاز سال جاری تابحال ۵۵۰ تن از ارازل و اوباش هم دستگیر شده است اظهار داشت: در حوزه وقوع سرقت هم شاهد افزایش هفت درصدی کشفیات وقوع سرقت در مجموعه پلیس پیشگیری بودیم در مجموعه جرایم هم بنابر آماری که سردار رحیمی اعلام نمودند سهم تهران از از ۲۹.۵ درصد در چهار سال قبل به ۱۹.۵ درصد امسال رسید.
وی از طریق اندازی «قرارگاه جلب» در مجموعه پلیس پیشگیری اطلاع داد و اظهار داشت: این قرارگاه برای دستگیری مجرمین حرفه ای تشکیل شده که حکم جلبشان صادر شده اما به سبب متواری بودن و...، امکان دستگیریشان وجود نداشت. از زمان فعالیت این قرارگاه ۴۷۰ مجرم حرفه ای که تحت تعقیب بودند شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ به مبحث تعالی رفتار ماموران پلیس هم اشاره نمود و اظهار داشت: امسال میزان شکایت از پلیس پیشگیری ۸۶ درصد کاهش داشته است که این نشان دهنده اجرای موفقیت آمیز طرح «تعالی رفتار» در مجموعه پلیس پیشگیری است. البته اگر خدایی نکرده رفتار نامناسبی از جانب همکارانم با شهروندان شده باشد از مردم عذرخواهی می کنم که البته مردم بدانند این موارد به سبب حجم بالای کار و سختی های کار است.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از رجوع بیشتر از یک میلیون نفر به کلانتری ها طی هفت ماهه سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: طی همین مدت یک میلیون و ۴۹۷ مأموریت از جانب واحدهای ۱۱۰ در رابطه با پلیس پیشگیری در پایتخت اجرا شده است، به طور متوسط بین ۷۵۰۰ تا ۸۰۰۰ مأموریت روزانه از جانب پلیس پیشگیری در تهران اجرا می شود.
موقوفه ای شمار پرونده های تشکیل شده در مجموعه کلانتری ها را ۳۷۱ هزار و ۱۴۰ مورد از آغاز سالجاری تابحال اعلام نمود و اظهار داشت: همینطور ۸۴ درصد از پرونده های انجام شده به دوایر اجتماعی منجر به صلح و سازش شده است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره حضور پلیس در موارد مبادرت به خودکشی اظهار نمود: موارد زیادی از خودکشی با حضور همکارانمان جلوگیری شده است آموزش مقابله و نحوه منصرف کردن افراد از این اقدام جزو آموزش هایی است که به ماموران ما داده می شود.
موقوفه ای درباره ی میانگین زمان مأموریت های پلیس ۱۱۰ هم اظهار داشت: زمان استاندارد میانگین ۱۵ دقیقه است اما در تهران میانگین حدود ۷ دقیقه است و البته با تاکیدات سردار فرمانده انتظامی تهران بزرگ این عدد کمتر هم شده است.
موقوفه ای در انتها از زحمات سرهنگ وحید سلطانی معاون اجتماعی پلیس پیشگیری فاتب که بعنوان مدیر کل حراست و نظارت میراث فرهنگی منصوب شده و هم اقدامات سروار محمدجواد اینانلو در دایره اطلاع رسانی پیشگیری قدردانی نمود.1400/07/28
10:09:36
5.0 / 5
294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی