دبیركل جمعیت هلال احمر خبر داد؛

واردات آخرین محموله های واکسن کرونا توسط هلال احمر تا اوایل آبان

واردات آخرین محموله های واکسن کرونا توسط هلال احمر تا اوایل آبان ایمن رها: دبیر کل جمعیت هلال احمر از واردات آخرین محموله های واکسن کرونا به کشور شامل 30 میلیون دوز، تا اوایل آبان ماه آگاهی داد.محمدحسین قوسیان مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت وادارت واکسن به کشور توسط هلال احمر اظهار داشت: در اوایل مهرماه ۱۲ میلیون دوز واکسن توسط هلال احمر وارد کشور شد و مجموعاً تا امروز تعداد واکسن های وارداتی از جانب هلال احمر به ۳۰ میلیون دوز رسیده است.
وی در پاسخ به این سؤال که سقف واردات واکسن از جانب هلال احمر چه میزان خواهد بود اظهار داشت: بر مبنای آخرین درخواست هایی که به هلال احمر ابلاغ گردیده ۳۰ میلیون دوز دیگر تا اوایل آبان ماه وارد کشور خواهد شد و مجموع واکسن های وارداتی از جانب این نهاد به ۷۲ میلیون دوز خواهد رسید.
دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: با واردات این واکسن ها مجموع واکسن های وارداتی هلال به ۱۱۲ میلیون دوز خواهد رسید.
قوسیان مقدم عنوان کرد: آخرین درخواست واردات واکسن از طرف هلال احمر، واردات آخرین محموله به تعداد ۳۰ میلیون دوز بوده و بعد از واردات آن درحال حاضر درخواست دیگری نداریم.
وی تصریح کرد: در صورتیکه مجدداً دستوری برای واردات واکسن به هلال احمر ابلاغ شود اقدامات لازم برای واردات را انجام خواهیم داد.
قوسیان مقدم اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۱۵۰ الی ۱۶۰ میلیون دوز واکسن وارد کشور شده و واردات بیشتر واکسن با مجوز سازمان غذا و دارو خواهد بود.
دبیرکل هلال احمر در مورد واردات دوز سوم نیز اظهار داشت: این واکسن های وارداتی همگی در ارتباط با دوز دوم واکسن هستند و در صورتیکه برای دوز سوم نیز احتیاج به واکسن باشد و درخواستی نیز اعلام گردد مجدداً اقدام خواهیم کرد.


منبع:

1400/07/29
15:15:46
5.0 / 5
289
تگهای خبر: مجوز , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی