گزارش دومین سفر رئیسی به خوزستان؛

بازدید سرزده رئیس جمهور از اندیکا

بازدید سرزده رئیس جمهور از اندیکا به گزارش ایمن رها رئیس جمهوری برای بار دوم در سفری سرزده به خوزستان راهی مناطق زلزله زده اندیکا شد، در جریان این بازدید رئیسی ضمن گفتگو با زلزله زدگان بر ضرورت تسریع در خدمات رسانی به مردم منطقه تاکید کرد.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان بامداد جمعه در سفری سرزده وارد فرودگاه دزفول شد و بلافاصله با یک فروند بالگرد عازم مناطق زلزله زده اندیکا شد. رئیسی در این سفر ضمن بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا از روند بازسازی و کمک رسانی در این مناطق دیدن کرد. همینطور در این سفر محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی رئیس جمهور را همراهی کردند.
رئیس جمهوری پیش ازاین هم پنجم شهریورماه ۱۴۰۰ در اولین سفر استانی به همراه تعدادی از اعضای هیئت دولت به صورت سرزده به خوزستان سفرکرده بود. بامداد امروز وزیر کشور هم به منظور گفتگو با مردم در نواحی زلزله زده شهرستان اندیکا و بررسی روند رسیدگی ها به مردم از جانب دستگاههای مسئول، به استان خوزستان سفر کرد.

از ۱۲ تا ۱۷ مهرماه سالجاری، پنج زلزله بزرگ، که بزرگ ترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بود در مرز استانهای خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد و اندیکا را هم لرزاند. به قول استاندار خوزستان این زمین لرزه ها بیشتر از پنج هزار میلیاردریال به اندیکا خسارت وارد کرد. ۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زمین لرزه ها گرفتار خسارت شدند.

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور پنجم آبان ماه در سفری به این منطقه در مورد اختصاص اعتبار به منظور جبران خسارت وارده زلزله به شهرستان های اندیکا و کوهرنگ عنوان کرد: بر مبنای برآوردهای صورت گرفته برای نوسازی هر واحد شهری ۲۴۰ میلیون تومان، واحد روستایی ۲۱۰ میلیون تومان و برای واحدهای تعمیری ۹۵ میلیون تومان و همینطور جایگاه های دامی ۳۰ میلیون تومان در چارچوب تسهیلات و کمک های بلاعوض به هیئت دولت پیشنهاد اختصاص اعتبار داده شده است.

صادق خلیلیان استاندار خوزستان هم در نشست قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده اندیکا اظهار داشت: یک هزار و ۹۵۰ واحد مسکونی در زلزله اندیکا صدمه دیده اند و احتیاج به بازسازی دارند. از این تعداد پرونده ۸۰۰ واحد تکمیل و ارزیابی اولیه آن انجام شده و می توانند الان عملیات بازسازی را برای این واحدها شروع کنند و بمحض این که مصوبه دولت ابلاغ شود اعتبار در اختیار خانوارها قرار می گیرد تا ما بتوانیم از فرصت بازسازی به بهترین شکل استفاده نماییم.

شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر است.
آخرین اخبار از سفر رئیس جمهور و وزیر کشور را در زیر می خوانید
۱۶: ۴۲ عکس / بازدید سرزده حجت الاسلام رئیسی از مناطق زلزله زده اندیکا
بقیه تصاویر را اینجا ببینید.
۱۵: ۵۵ رئیس جمهور به تهران بازگشت
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی بعد از بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا دقایقی پیش از راه فرودگاه دزفول به تهران بازگشت.
۱۵: ۵۰ خدمت رسانی به مناطق زلزله زده اندیکا سرعت بیشتری می گیرد

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مناطق زلزله اندیکا در جمع خبرنگاران اظهار نمود: اقداماتی در مناطق زلزله زده اندیکا انجام شده است که جا دارد از سپاه، بسیج سازندگی، بنیاد مسکن، هلال احمر، فرمانداری و استانداری صمیمانه تشکر کنم.
وی اضافه کرد: مردم اندیکا مردمی بسیار قدرشناس و بزرگوار هستند. ما عشایر را می شناسیم و عشایر ذخایر و گنجینه ای برای انقلاب و نظام هستند و نباید صدمه ببینند. عشایر مردمی پرتلاش، صبور، مقاوم و تولید کننده هستند و همیشه همراه انقلاب و نظام بوده اند.
وی افزود: حالا عشایر در منطقه اندیکا با مشکلاتی رو به رو شده اند و دولت تمام تلاش خویش را انجام خواهد داد تا مشکلات مردم در این مناطق کاهش پیدا کند.
رئیسی اضافه کرد: وعده هایی از سوی بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی امام داده شده است و مشغول انجام اقداماتی در مناطق زلزله زده اندیکا هستند. همینطور بنیاد مسکن هم درحال انجام فعالیتهایی در بحث بازسازی مناطق است.
وی با اشاره به اینکه در مناطق زلزله زده اندیکا همه پای کار هستند، اظهار داشت: سپاه و بسیج هم با روحیه بسیجی همراه با مردم درحال انجام اقداماتی در مناطق زلزله زده هستند.
رئیس جمهور افزود: با توجه زودرس بودن سرما در مناطق زلزله زده اندیکا باید اقداماتی عاجل برای حل مشکلات در این منطقه صورت گیرد.
وی اضافه کرد: برپایه گزارش های دریافت شده و قول ها، امیدواریم تا پیش از آغاز فصل سرما مردم اندیکا بتوانند سامان جدی پیدا کنند.
۱۵: ۳۰ رئیس جمهور: مشکلات روستای سرشط در اسرع وقت حل شود

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی قبل از ظهر امروز در در جمع مردم روستای زلزله زده سرشط شهرستان اندیکا خاطرنشان کرد: با این که گزارش ها را داشتم و از مسؤلان استانی پیگیری می کردم اما شب ها از نگرانی وضعیت مردم اینجا خواب راحت نداشتم.
وی همینطور در این بازدید دستور داد که راه های منتهی به روستای سرشط هر چه سریع تر مجدداً راه اندازی، خسارت های دام های تلف شده پرداخت و بیمارستان شهرستان اندیکا تکمیل و تجهیز شود.
رئیسی در جمع مردم زلزله زده بخش «چلو» هم حضور یافت و در فضایی صمیمی پای سخنان و درد دل های این مردم نشست و از نزدیک در جریان خسارات وارده به آنان و نیازهایشان قرار گرفت.
مردم این منطقه هم ضمن قدردانی و تشکر از حضور رئیس جمهور در مناطق زلزله زده از حجت الاسلام رئیسی درخواست نمودند با عنایت به در پیش بودن فصل زمستان، به وضعیت آنها رسیدگی فوری شود و امکانات بیشتری برای منطقه فراهم گردد.
۱۳: ۵۰ گفتگوی صمیمی رئیسی با مردم / رئیس جمهور قول رسیدگی فوری داد

رئیسی در جریان سفر به خوزستان راهی بخش چلو شهرستان اندیکا شد و با مردم خسارت دیده از زلزله به صورت صمیمی و رو در رو گفتگو نمود. او همینطور مشکلات زلزله زدگان که در آستانه آغاز فصل بارش باران و برف نگران کننده شده است را از زبان خود اهالی شنید.
رئیس جمهور در جریان مشکلات مردم زلزله قرار گرفت و قول رسیدگی فوری به برای حل مشکلات مردم را داد. ضمن این که خود مردم اندیکا از این که رئیس جمهور شخصاً برای حل مشکلات آنها به این مناطق صعب العبور سفر کرده است، تشکر کردند.
۱۳: ۳۶ اقدامات در اندیکا باید تسریع یابد / مردم نباید نگران دام هایشان باشند

احمد وحیدی قبل از ظهر امروز جمعه در بازدید از مناطق زلزله زده اندیکا در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به این که اندیکا در منطقه سرد و برفی قرار دارد، بیان نمود: در آستانه ورود به روزهای سرد و آغاز بارش برف و باران هستیم و از این رو اقدامات کمک رسانی به مردم زلزله زده باید تسریع یابد و مردم هم نگران خود و دام هایشان نباشند.
وی اضافه کرد: یکی از اشکالات اندیکا راه های ارتباطی آن است و بی گمان اداره عشایر به تنهایی قادر به حل این مشکل نیست بنابراین دستگاههای دیگر حوزه راه باید به کمک مردم بیایند.
وحیدی بیان نمود: منازل زیادی در زلزله اخیر که در شهرستان اندیکا رخ داد، تخریب شده که بنیاد مسکن فعالیتهای خویش را برای بازسازی و نوسازی آنها شروع کرده است.
وزیر کشور همینطور به نیاز برخی اهالی به کمک های فوری اشاره نمود و اظهار داشت: برخی اهالی به نیازی های فوری مثل چادر نیاز دارند که این نیاز آنان باید به سرعت تأمین شود؛ همینطور گروههای خدمات رسان باید در منطقه افزایش یابند تا به مردم کمک کنند که به همین خاطر لازم است که استاندار خوزستان نماینده ویژه ای را در منطقه مستقر کند تا انجام کارها به سرعت صورت گیرد. ۱۲: ۴۱ رئیس جمهور وارد مناطق زلزله زده اندیکا شد

رئیس جمهور دقایقی قبل به منظور بررسی شرایط مردم در مناطق زلزله زده وارد شهرستان اندیکا شد.
۱۲: ۱۵ وزیر کشور راه های کمک به زلزله زدگان اندیکا را بررسی کرد

احمد وحیدی بامداد امروز جمعه به منظور گفتگو با مردم در نواحی زلزله زده شهرستان اندیکا و بررسی روند رسیدگی ها به مردم از جانب دستگاههای مسئول، به استان خوزستان سفر کرد و ساعتی قبل وارد منطقه تاراز در شهرستان اندیکا شد.
وزیر کشور در این منطقه با همراهی مسؤلان محلی از روستاهای سوسن سرخاب، سربازار، فرگه از توابع بخش چلو اندیکا بازدید نمود.
وی در جریان این بازدیدها و ضمن گفتگو با مردم، وضعیت رسیدگی ها به این روستاها و راهکارهای پشتیبانی از روند رفع محرومیت از این منطقه را مورد بررسی قرار داد.
وزیر کشور در ادامه با حضور در سایر روستاهای منطقه و ضمن ارزیابی از شرایط مدیریت بحران زلزله در این شهرستان و گفتگو با مردم در این شهرستان از نزدیک در جریان نقاط مثبت و چالش های موجود برای رفع محرومیت از این شهرستان قرار می گیرد.
به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، استاندار خوزستان، معاون عمرانی وزارت کشور، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و مشاور عالی وزیر در این سفر وزیر کشور را همراهی می کنند.
۱۱: ۳۵ رئیس جمهور به صورت سر زده وارد خوزستان شد

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش از راه فرودگاه دزفول وارد خوزستان شد و بلافاصله با یک فروند بالگرد عازم مناطق زلزله زده اندیکا شد.
وی در این سفر ضمن بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا از روند بازسازی و کمک رسانی در این مناطق دیدن می کند.
۹: ۴۲ پیش از سرما در منطقه زلزله زده اندیکا کارهای مطلوبی انجام می شود

احمد وحیدی بامداد روز جمعه با هدف بررسی وضعیت مناطق زلزله زده اندیکا در سفری یک روزه به استان خوزستان از راه فرودگاه بین المللی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی وارد اهواز شد و مورد استقبال استاندار خوزستان و دیگر مسؤلان قرار گرفت.
وزیر کشور در ابتدای ورود به اهواز اظهار داشت: هدف از این سفر رفتن به مناطق زلزله زده اندیکا و دیدن آخرین وضعیت زلزله زدگان است.
وی اضافه کرد: پیش از این مسؤلان مختلف همچون معاون اقتصادی رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و مسؤلان مختلف از منطقه بازدید داشتند؛ همینطور استاندار خوزستان در چندین نوبت با حضور میدانی به مسائل زلزله زدگان رسیدگی کرده است.
وحیدی اظهار نمود: با توجه به این که به فصل سرما نزدیک می شویم برای اتخاذ تمهیدات لازم در این ارتباط این سفر انجام شد و امیدواریم کارها به خوبی درحال پیشرفت باشد.منبع:

1400/08/08
10:11:23
5.0 / 5
243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی