رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر عنوان كرد

توزیع چادرهای با استاندارد بین المللی در مناطق زلزله زده اندیکا

توزیع چادرهای با استاندارد بین المللی در مناطق زلزله زده اندیکا ایمن رها: خوزستان رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه اسکان موقت و دائم جزو وظایف جمعیت هلال احمر نیست، اظهار داشت: چادرهای توزیع شده در مناطق زلزله زده اندیکا دارای استانداردهای بین المللی هستند و در همه حوادث کشور هم از این نوع چادرها توزیع می شود.مهدی ولی پور در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده اندیکا در جمع خبرنگاران اظهار نمود: روند ارزیابی، امدادرسانی، اسکان اضطراری، تغذیه اضطراری و... خوب ارزیابی می شود؛ در ۴۸ ساعت اول بعد از حادثه آخر عملیات امداد و نجات را اعلام کردیم.

به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: بر مبنای ارزیابی ها، ۹۸۰ خانوار صدمه دیده حائز شرایط دریافت خدمات امدادی جمعیت هلال احمر شناسایی شدند و به همه این جمعیت، خدمات عرضه شد. حتی به بیشتر از ۹۸۰ خانوار صدمه دیده از زلزله، کمک هایی عرضه شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: بر مبنای آمارها یک هزار و ۲۰۰ چادر امدادی توزیع شده است که بیشتر از نیاز صدمه دیدگان اصلی زلزله است.

ولی پور اضافه کرد: علاوه بر این با عنایت به محرومیت منطقه و در جهت وظایف انسان دوستانه جمعیت هلال احمر، کمک های حمایتی خیرین و داوطلبان هم در حال انجام می باشد. بر مبنای برنامه ریزی که مسؤلان استان خوزستان انجام می دهند، این کمک ها به دست صدمه دیدگان زلزله خواهد رسید.

وی بیان نمود: دست مدیران هلال احمر در استان خوزستان باز گذاشته شده تا بر مبنای ارزیابی های بنیاد مسکن، خانوارهایی که بالای ۳۰ درصد صدمه دیده اند هم بتوانند از خدمات جمعیت بهره مند شوند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: وظیفه جمعیت هلال احمر بر مبنای قانون، اسکان اضطراری است و نه اسکان موقت که باید در زمان حوادث به این وظیفه عمل کند؛ در این راستا یک سری تجهیزات و امکانات بر مبنای استانداردهای تعریف شده بین المللی در اختیار صدمه دیدگان زلزله اندیکا قرار داده شد.

ولی پور اظهار داشت: یکی از این تجهیزات، چادر امدادی است که قطع به یقین از استانداردهای بین المللی برخوردار می باشد. جنس این چادرها برزنت و ضد آب است و در مقابل سرما هم تا دمای قابل قبولی مقاوم است.

وی اضافه کرد: در همه حوادث و سوانحی که در کشور رخ می دهد این چادرها به صورت یکسان توزیع می شود؛ این چادرها به تبعیت از تصمیمات کلان مدیریت بحران خوزستان، میان صدمه دیدگان زلزله اندیکا توزیع شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: روش درست این است که یک اردوگاه ایجاد و صدمه دیدگان، اسکان اضطراری داده شوند؛ اسکان اضطراری برای حداکثر یک ماه طراحی شده است.

ولی پور با اشاره به اینکه اسکان موقت و دائم جزو وظایف جمعیت هلال احمر نیست، اظهار داشت: با این وجود، ما در خدمت مردم خونگرم و قانع اندیکا هستیم و هلال احمر همچنان در کنار مردم این مناطق خواهد بود.

منبع:

1400/08/10
10:06:39
5.0 / 5
223
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی