چرا تردد موتورهای سنگین ممنوع است؟

چرا تردد موتورهای سنگین ممنوع است؟ رئیس پلیس راهور تهران بزرگ دلیل ممنوعیت تردد موتورهای سنگین درسطح معابر را شرح داد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار محمدحسین حمیدی در همایش موتورسواران سنگین که در ستاد پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد، اظهار داشت: با عنایت به شرایطی که موتورسیکلت های سنگین دارند میتوان از آنها درست، به جا و با ساماندهی و نظم استفاده کرد؛ اما الان راکبین این موتورها بیشتر از معایب آن استفاده می نمایند و بنابراین هم به خود و دیگر کاربران ترافیک، صدمه می زنند.
وی به ممنوعیت تردد موتورسیکلت های سنگین در معابر اشاره و خاطرنشان کرد: هیچ مجوزی برای تردد معتبر نیست مگر پلاک وسیله نقلیه. در همین راستا هم تردد این موتورسیکلت ها در سطح شهرها و جاده ها و معابر ممنوع می باشد و تا زمانی هم که قانون اصلاح نشده قانون قبلی سرجای خود بوده و لازم الاجراست.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: انتظار شهروندان و جامعه از پلیس تأمین نظم و آرامش است و نمی توانیم اجازه تردد و تخلفات مختلف را به موتورسیکلت های سنگین سطح معابر بدهیم. این که عده ای بخواهند در سطح راه ها و معابر شهری به صورت فردی یا گروهی مبادرت به تردد با موتورسنگین کنند و نظم ترافیکی را برهم زده و باعث وحشت دیگران شوند، برای ما بعنوان پلیس قابل قبول نیست.
حمیدی ضمن اشاره به انجام حرکات نمایشی از جانب بعضی از این موتورسیکلت سواران اظهار داشت: بعضی از این موتورسیکلت سواران با انجام حرکات نمایشی مانند تک چرخ و... ایمنی ترافیک را به خطر می اندازند و متاسفانه این موارد را در فضای مجازی هم به اشتراک می گذارند. چنین اقداماتی به هیچ عنوان نباید در معابر شهری صورت گیرد.
وی توقیف موتورسیکلت های سنگین را تاکید قانون و خواست شهروندان دانست و اظهار داشت: اگر به وظیفه قانونی خود در مورد توقیف و برخورد با ناهنجاریهای موتورسیکلت های سنگین عمل می نماییم، این خواست و درخواست و مطالبه گری مردم است و شهروندان این مورد را از پلیس راهور تقاضا می کنند و درصورتیکه تابحال هم در این خصوص کوتاهی و مماشات شده، اشتباه کرده ایم.
حمیدی افزود: هم اکنون با این تعداد معدود موتورسیکلت که گاها در شهر تردد می کنند و سبب ایجاد ناهنجاری می شوند، وضعیت ما این است، چه برسد به آن موقع که این وسیله پلاک شود و به تعداد زیاد در شهر تردد کنند و هیچ مدیر و مسئولی بخاطر همه این موارد، به خود اجازه نمی دهد که به این دسته وقشر مجوز تردد بدهد و ما نمی توانیم بی تفاوت باشیم چون وظیفه ذاتی ماست و جامعه این را از ما می خواهد.
وی ادامه داد: جان، مال، سلامت و امنیت مردم برای ما مهم می باشد و اگر کسی بخواهد این موارد را برهم بزند پلیس با آن برخورد خواهد نمود. در همین راستا هم پلیس موتورسیکلت های سنگین فاقد پلاک را توقیف می کند و اگر هم زمانی قرار باشد که این موتورها شماره گذاری شوند در صورت تخلف بازهم نسبت به توقیف آنها اقدام خواهیم کرد.
حمیدی با اشاره به اینکه پلیس راهور تهران بزرگ از سال قبل به صورت جدی برخورد با تردد موتورسیکلت های سنگین در تهران را در دستورکار خود قرار داده است، اظهار داشت: مراجع قضایی هم به علت اهمیت مبحث از این اقدام حمایت کردند و احکام ویژه ای برای موتورسیکلت سوارانی که واقعا نظم شهر و ایمنی سایرین را به خطر انداختند صادر گردیده است.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ پیست های موتورسواری را محل حضور راکبان موتورسیکلت اعلام نمود و اظهار داشت: این موتورسیکلت سواران اگر مهارت و هیجانی دارند، جای آن در پیست است نه این که در معابر چنین اقداماتی را انجام دهند.
حمیدی ضمن اشاره به ممنوعیت تردد وسایل نقلیه فاقد پلاک در تهران اظهار داشت: اصل مبحث بر این است که وسیله نقلیه فاقد پلاک مجوز تردد در سطح جاده ها و شهرها را ندارد و پلیس راهور تهران بزرگ هم مبتنی بر همین اصل که قانون بر آن تاکید دارد، به دارندگان این نوع موتورسیکلت ها اجازه تردد نمی دهد.
او همینطور در حاشیه این دیدار درباره احتمال صدور مجوز تردد به موتورهای سنگین اظهار داشت: برای ساماندهی موتورسیکلت های سنگین پلیس اقداماتی را در حوزه هایی در ارتباط با خود انجام داده است، اما حل این مورد کار فردی یا در رابطه با یک سازمان نیست و باید یک اقدام جمعی صورت بگیرد. صدور مجوز ترددها فقط در اختیار پلیس نبوده و سازمان های مختلف در حوزه قوانین و مقررات وظایفی را دارند و ما هم نقطه نظرات کارشناسی خویش را در این خصوص عرضه خواهیم کرد. اما در نهایت باید توجه داشته باشیم که پلیس مجری قانون است و ما قانون را اجرا خواهیم کرد.
حمیدی افزود: همینطور ما همواره با تخلفات راهنمایی و رانندگی برخورد خواهیم کرد و همانطور که هر وسیله نقلیه ای تخلف کند با آن برخورد می شود و با تخلفات موتورهای سنگین هم برخورد خواهد شد.
منبع:

1400/08/11
23:11:06
5.0 / 5
233
تگهای خبر: امنیت , ایمنی , پلیس , ترافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی