انجام سالانه 5 میلیون مأموریت توسط اورژانس در کشور

انجام سالانه 5 میلیون مأموریت توسط اورژانس در کشور به گزارش ایمن رها قم رئیس سازمان اورژانس کشور ضمن اشاره به فعالیت 24 هزار نفر در این سازمان اظهار داشت: سالانه حدود پنج میلیون مأموریت توسط نیروهای اورژانس در نقاط مختلف کشور انجام می شود که ۵۰۰ هزار مورد از آنها در رابطه با حوادث ترافیکی است.


آیت الله سید محمد سعیدی، در دیدار با رئیس سازمان اورژانس کشور که در سالن محراب حرم حضرت معصومه (س) انجام شد، ضمن اشاره به مقام بلند پیامبر اسلام (ص) در ابعاد مختلف اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم به جلوه رحمتی ایشان اشاره دارد چونکه این جلوه برای همگان قابل فهم است.
وی بابیان این که اورژانس رحمتی برای همه است، اظهار نمود: چتر اورژانس با نگاهی برابر همه را تحت پوشش قرار دهد.
نماینده ولی فقیه در استان قم ضمن اشاره به این که نیروهای اورژانس بدون ترس در بین افراد کرونایی حضور می یابند و به خدمت رسانی می پردازند نشان از شهامت و اعتقاد والای این نیروها است، اضافه کرد: باید با تمام توان به مردم خدمت نماییم تا کار ما مورد رضایت خاندان (ع) قرار گیرد.
جعفر میعاد فر، رئیس سازمان اورژانس کشور، هم در این دیدار اظهار داشت: ۵۰ پایگاه هوایی، دو پایگاه دریایی و ۲۰۰ اورژانس موتوری در ایران فعالیت دارند.
وی بابیان این که ۲۴ هزار نفر در اورژانس به مردم در نقاط مختلف کشور عرضه خدمت می کنند، اظهار داشت: سالانه حدود پنج میلیون مأموریت را انجام می دهیم که ۵۰۰ هزار مورد از آنها در رابطه با حوادث ترافیکی و برای انجام چهار و نیم میلیون مأموریت به منازل مردم رجوع می نماییم که این مورد نشان از امین بودن نیروهای اورژانس است.
رئیس سازمان اورژانس کشور بیان نمود: در شرایطی که بیماران بدترین شرایط را تجربه می کنند نیروهای اورژانس باروی باز و بدون دریافت هزینه به کمک بیمار می پردازند.
وی از بالا بودن هزینه های اورژانس هوایی یاد کرد و اظهار داشت: ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان برای پایگاه های هوایی اورژانس در سال هزینه می نماییم و هر مأموریت برای اورژانس هوایی نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.
میعادفر ضمن اشاره به این که در خیلی از کشورها مبحث پیوند قلب با استفاده از اورژانس هوایی صورت نمی گیرد، مطرح کرد: روز گذشته سی و پنجمین انتقال قلب به همت نیروهای اورژانس انجام شده است.
رئیس سازمان اورژانس کشور از تقدیم ۱۸ شهید به مردم در حوزه مقابله با کرونا یاد کرد و اظهار داشت: ۱۰ هزار نفر از نیروهای اورژانس با بیماری کرونا درگیر شدند و این آمار نشان داده است که این افراد بدون هیچ چشم داشتی به دنبال عرضه بهترین خدمت به مردم حتی در شرایط کرونایی هستند.
وی بابیان این که نیروهای اورژانس سفیران واقعی نظام در بین مردم هستند، خاطرنشان کرد: خدمت به مردم افتخار ما است و امیدواریم با عنایت امام زمان (عج) بتوانیم خدمات گسترده تری به مردم عرضه دهیم.
منبع:

1400/08/21
13:16:12
5.0 / 5
144
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی