سخنگوی جمعیت هلال احمر تشریح كرد:

آخرین وضعیت مناطق زلزله زده در هرمزگان

آخرین وضعیت مناطق زلزله زده در هرمزگان سخنگوی جمعیت هلال احمر آخرین وضعیت مناطق زلزله زده در جنوب کشور را تشریح نمود.


محمدحسن قوسیان مقدم در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت مناطق زلزله زده در جنوب کشور اظهار نمود: دقایقی بعد از زلزله اولین گروه از امدادگران در استان هرمزگان فعالیت خودرا آغاز نموده و تیم های ارزیاب نیز به مناطق دارای بیشتری تاثیر از زلزله اعزام شدند.
وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر همچنان در آماده باش است، اظهار داشت: در مجموع بیش از ۶۰۰ چادر برای اسکان اضطراری در استان هرمزگان دایر شده که از این تعداد حدود ۴۰۰ تخته چادر در بندرعباس و بیش از ۲۲۰ چادر نیز در مناطق روستایی برگزار شده است تا هموطنانی که امشب را در بیرون از منازل خود هستند، در این چادرها اسکان پیدا کنند.
سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه امدادگران در مناطق زلزله زده حضور دارند، اظهار داشت: علاوه بر امدادرسانی، امدادگران بر رعایت پروتکلهای بهداشتی مربوط به کرونا نیز نظارت و همکاری دارند.
قوسیان مقدم افزود: بسته های غذایی ۷۲ ساعته نیز در مناطق زلزله زده توزیع شده و انبارهای امدادی در دو استان کرمان و فارس نیز به حالت آماده باش درآمده اند تا از امکانات و تجهیزات آنها نیز استفاده گردد. البته خوشبختانه وضعیت انبارهای امدادی استان هرمزگان نیز با پیگیری هایی که در ماه های اخیر از طرف ریاست جمعیت هلال احمر انجام شده، در شرایطی بود که آماده پاسخگویی به نیازهای امدادی در این حادثه را داشت. با این وجود محموله هایی نیز از استانهای معین بارگیری شد.
وی درباره بالگردهای هلال احمر نیز اظهار داشت: دو فروند بالگرد جمعیت هلال احمر در منطقه مستقر است و ان شاءالله با طلوع آفتاب و روشنایی هوا رصد و پایش هوایی مناطق زلزله زده نیز صورت خواهد گرفت.
سخنگوی جمعیت هلال احمر همین طور از ساکنان مناطق زلزله زده خواست که از استقرار در نزدیکی کوه ها و همین طور حضور در ابنیه لطمه دیده پرهیز کنند.1400/08/24
23:29:53
5.0 / 5
70
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی