بررسی رخدادهای لرزه ای در هفته گذشته؛

دو استانی که با زلزله های بزرگتر از ۴ لرزیدند

دو استانی که با زلزله های بزرگتر از ۴ لرزیدند در هفته گذشته استانهای هرمزگان و خراسان رضوی با دو زلزله 4.6 و 4 لرزیدند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، قلعه قاضی استان هرمزگان زلزله ای به بزرگای ۴.۶ و ریوش استان خراسان رضوی زمینلرزه ای به بزرگای ۴ را تجربه کردند. جزییات زمینلرزه های هفته گذشته به این شرح است:
شنبه ۲۷ آذر
در نگور استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲.۹ رخ داد.
در پلان استان سیستان و بلوچستان زمینلرزه ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۱۲ کیلومتری زمین رخ داد و کانون آن در ۲۰ کیلومتری پلان، ۲۷ کیلومتری نگور و ۳۸ کیلومتری چابهار این استان بوده است.
یکشنبه ۲۸ آذر
خوسف استان خراسان جنوبی زلزله ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۹ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۵۲ کیلومتری خوسف، ۸۲ کیلومتری بیرجند و ۹۳ کیلومتری نایبند این استان گزارش شد. زلزله ۲.۸ از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
در خانوک استان کرمان پس از زلزله ۲.۵، زمینلرزه دیگر با بزرگای ۳.۱ در عمق ۸ کیلومتری به ثبت رسید و کانون رومرکز این رخداد لرزه ای در ۹ کیلومتری خانوک، ۱۵ کیلومتری زرند و ۲۷ کیلومتری هجدک این استان بوده است.
فیض آباد استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵، باغ ملک استان خوزستان زلزله ۲.۷، زرند استان کرمان زلزله ۲.۹ و سروستان استان فارس زلزله ۲.۹ را تجربه کردند.
قلعه قاضی استان هرمزگان با زلزله ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۹ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۲ کیلومتری قلعه قاضی، ۳۴ کیلومتری بندرعباس و ۳۷ کیلومتری فین این استان بوده است.
دوشنبه ۲۹ آذر
در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶، در قائن استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۸، در زرآباد استان آذربایجان غربی زلزله های ۲.۶ و ۲.۷ و در قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.
سه شنبه ۳۰ آذر
در بهاباد استان یزد زلزله ۲.۹ و در بجنورد استان خراسان شمالی زلزله ۲.۵ گزارش شد.
در ازگله استان کرمانشاه زمینلرزه ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۸ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۱۳ کیلومتری ازگله و ۴۳ کیلومتری تازه آباد این استان بوده است.
مسجد حضرت ابوالفضل استان سیستان و بلوچستان با زمینلرزه ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۴ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۰ کیلومتری مسجد حضرت ابوالفضل و ۸۱ کیلومتری گلمورتی استان سیستان و بلوچستان و ۵۷ کیلومتری محمدآباد ریگان استان کرمان گزارش شد.
قلعه قاضی استان هرمزگان زلزله ای به بزرگای ۴.۶ در عمق ۱۸ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۳۴ کیلومتری قلعه قاضی، ۳۴ کیلومتری فین و ۴۱ کیلومتری بندرعباس این استان بوده است. زلزله ۳.۲ از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
چهارشنبه اول دی
در شبانکاره استان بوشهر زلزله ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۱ کیلومتری زمین رخ داد و کانون آن در ۱۶ کیلومتری شبانکاره، ۲۲ کیلومتری وحدتیه و ۲۵ کیلومتری سعدآباد این استان گزارش شد.
سردشت استان آذربایجان غربی زلزله ای به بزرگای ۳ در عمق ۶ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۱۱ کیلومتری سردشت استان آذربایجان غربی و ۳۰ کیلومتری کانی سور استان کردستان بوده است.
در کلاته خیج استان سمنان زلزله ۲.۷ و در فریدون شهر استان اصفهان زلزله ۲.۷ رخ داد.
اردکان استان فارس زمینلرزه ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۲ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۳۲ کیلومتری اردکان، ۳۵ کیلومتری بیضا و ۳۶ کیلومتری خانه زنیان این استان بوده است.
پنج شنبه ۲ دی
در قصرشیرین استان کرمانشاه زمینلرزه ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۲۷ کیلومتری قصر شیرین، ۲۷ کیلومتری ازگله و ۴۳ کیلومتری سرپل ذهاب این استان بوده است.
در قلعه خواجه استان خوزستان زلزله ای به بزرگای ۲.۷، در ازگله استان کرمانشاه زلزله ۲.۷، در سرگز استان هرمزگان زلزله ۲.۹ و در علی آباد استان گلستان زلزله ۲.۵ رخ داد.
در حسینیه استان خوزستان زلزله ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید و کانون این رخداد لرزه ای در ۱۴ کیلومتری حسینیه، ۲۷ کیلومتری اندیمشک و ۳۶ کیلومتری دزفول این استان گزارش شد.
چغلوندی استان لرستان با زلزله ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۳ کیلومتری چغلوندی، ۱۵ کیلومتری خرم آباد و ۲۰ کیلومتری زاغه این استان بوده است.
سندرک استان هرمزگان زمینلرزه ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه نمود که کانون آن در ۱۸ کیلومتری سندرک، ۳۹ کیلومتری گوهران و ۴۰ کیلومتری هشتبندی این استان بوده است.
ریوش استان خراسان رضوی زمینلرزه ای به بزرگای ۴ در عمق ۸ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۲۸ کیلومتری ریوش، ۵۰ کیلومتری عشق آباد و ۵۰ کیلومتری خلیل آباد این استان گزارش شد. زلزله های ۳.۳ در عمق ۲۲ کیلومتری، ۳.۶ در عمق ۸ کیلومتری، ۳.۴ در عمق ۸ کیلومتری، ۲.۶، ۲.۸ و ۲.۵ از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
کیاسر استان مازندران با زلزله ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۲۲ کیلومتری زمین لرزید که کانون آن در ۱۷ کیلومتری کیاسر و ۳۷ کیلومتری پل سفید استان مازندران و ۳۸ کیلومتری شهمیرزاد استان سمنان به ثبت رسید.
جمعه ۳ دی
در گریک استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.1400/10/04
12:14:54
5.0 / 5
211
تگهای خبر: زلزله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی