اقدامات ضروری در لحظه وقوع آتش سوزی

اقدامات ضروری در لحظه وقوع آتش سوزی به گزارش ایمن رها کارشناسان هشدار می دهند: اگر در خانه ای حریق شروع شود به احتمال زیاد ساکنان آن ساختمان، تنها دو دقیقه فرصت خواهند داشت تا از محل حادثه بگریزند و چان خودرا نجات دهند.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، بمحض شروع آتش سوزی، هشدار بموقع یک دستگاه "آشکارساز دود" (که بعنوان سیستم خودکارِ اعلام و اطفاء حریق در ساختمان نصب می شود) و همین طور اجرای بی درنگ یک "نقشه فرار" مناسب برای تخلیه سریع ساختمان (که از قبل توسط ساکنان خانه آماده و تمرین شده) می تواند جان انسان ها را نجات دهد.
به گزارش "سایت اطلاع رسانی صلیب سرخ"، در ادامه این مطلب به چند اقدام مهم ایمنی در لحظه وقوع آتش سوزی اشاره می نماییم که آگاهی از آن برای تمام افراد بمنظور نجات جان خود و دیگر اعضای خانواده در صورت وقوع چنین حوادثی ضروریست:
* دستگاه های آشکارساز دود را در هر محلی از خانه خود همچون داخل و فضای بیرون اتاق خواب ها نصب کنید.
* هر ماه دستگاه های آشکارساز دود را تست کنید تا از کارآیی درست آنها مطمئن شوید و در صورت کار نکردن، باتری هایشان را تعویض کنید.
* با همه اعضای خانواده خود در مورد یک "نقشه فرار" از حریق مشورت کنید و این نقشه را بمنظور آمادگی بیشتر در هنگام وقوع حادثه، دو بار در سال با هم تمرین کنید.
* در صورت وقوع حریق در منزل یا هر فضای سرپوشیده دیگر، محل را بلافاصله ترک کنید، بیرون از ساختمان بمانید، به سرعت برای درخواست کمک با آتش نشانی تماس بگیرید و هیچ گاه در زمان وقوع حادثه به داخل ساختمان بازنگردید.
منبع:

1400/10/30
10:55:21
5.0 / 5
299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی