با صدور اطلاعیه ای؛

هواشناسی خراسان رضوی اخطار سطح زرد صادر کرد

هواشناسی خراسان رضوی اخطار سطح زرد صادر کرد به گزارش ایمن رها مشهد ـ اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای نسبت به وزش شدید باد همراه با گرد و خاک و وقوع بارشهای رگباری از اواخر وقت امروز پنجشنبه اخطار سطح زرد صادر کرد.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای نسبت به وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و وقوع بارش های رگباری از اواخر وقت امروز تا روزهای میانی هفته آینده اخطار سطح زرد صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است: بر مبنای بررسی نقشه ها و مدلهای هواشناسی از اواخر وقت امروز پنجشنبه و با عنایت به تغییر فشار هوا، به تدریج بر شدت وزش باد افزوده شده که در ایام جمعه، شنبه و یکشنبه هفته آتی در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با گرد وخاک و کاهش کیفیت هوا پیشبینی می شود.
پیامد عملکرد این سامانه جوی وزش باد شدید در بعضی نقاط همراه با گرد و خاک، کاهش میدان دید و کاهش کیفیت هوا با احتمال بروز خسارت در این زمان پیشبینی شده است.
این اطلاعیه همینطور می افزاید: استان خراسان رضوی طی روزهای شنبه تا سه شنبه هفته جاری تحت تأثیر سامانه بارش زا قرار خواهد گرفت، وقوع بارش های رگباری همراه با رعدوبرق در بعضی نقاط بارش تگرگ و آبگرفتگی به همراه کاهش محسوس دما از تاثیرات این سامانه در استان است.
همچنین وقوع بارش های باران و برف همراه با رعد و برق در بعضی نقاط بارش تگرگ از اواخر وقت روز شنبه تا اوایل وقت روز سه شنبه هم پیشبینی شده است.
بر طبق اطلاعیه هواشناسی خراسان رضوی در این زمان کاهش ۱۲ تا ۱۴ درجه ای دمای هوا بخصوص برای روز دوشنبه هفته آینده و همینطور کاهش ۵ تا ۷ درجه ای دمای شبانه در مناطق مختلف خراسان رضوی پیشبینی شده است که دمای حداقل شبانه در نواحی سردسیر و کوهستانی استان در این زمان به صفر درجه می رسد.
در این اطلاعیه ضمن اشاره به بارش برف و باران در نواحی کوهستانی و سردسیر شمالی استان خراسان رضوی در اوایل وقت روز دوشنبه آمده است: تشکیل مه و کاهش دید در بیشتر مسیرهای تردد مناطق سردسیر و کوهستانی استان پیشبینی می شود.
هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه نسبت به تمهیدات لازم برای پیشگیری از خسارات احتمالی ناشی از افزایش شدت وزش باد، خودداری از عملیات کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در ترددهای جاده ای محورهای سردسیر و کوهستانی استان تاکید نمود.


منبع:

1401/01/27
09:47:11
5.0 / 5
262
تگهای خبر: خسارت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی