اجرای طرح انسداد کامل مرزهای کشور تا ۳ سال آینده

اجرای طرح انسداد کامل مرزهای کشور تا ۳ سال آینده کشف بیش از پنج تُن انواع موادمخدر، جلوگیری از قاچاق بیش از 14 هزار رأس دام و دستگیری بیش از 21 هزار قاچاقچی و متجاوز مرزی همچون مهم ترین اقدامات مرزبانی در فروردین ماه سال 1401 است که فرمانده این یگان به تشریح آن پرداخته است.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار احمدعلی گودرزی در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی کوزه رش در هنگ مرزی سلماس با تشریح اقدامات فرماندهی مرزبانی انتظامی در امسال، اظهار داشت: در یک ماه گذشته پنج تُن و ۸۷۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در درگیری مرزبانان با سوداگران مرگ در مرزهای خشکی و دریایی، استانهای مرزی جنوب شرق به ویژه سیستان و بلوچستان کشف شده است.

وی با اعلان اینکه مرزبانان در هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر با تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی هوشمند و روحیه وصف ناپذیر مشغول حراست و نگهبانی از مرزهای کشور هستند، افزود: در بعضی مرزها به سبب بارش سنگین برف برخی جاده های مرزی پوشیده از برف و با دمای بیش از ۱۵ درجه زیر صفر هستند این درحالی است که مرزبانان با روحیه وصف ناپذیر مشغول صیانت از مرزهای کشور بوده و توانسته اند از ورود مقادیری سلاح و مهمات قاچاق به کشور جلوگیری نمایند.
کشف ۱۴ هزار و ۶۲ رأس دام قاچاق در مرزهای کشور
گودرزی از کشف ۱۴ هزار و ۶۲ رأس انواع دام سبک و سنگین قاچاق طی یک ماه گذشته در مرزهای کشور آگاهی داد و اظهار داشت: متأسفانه به سبب اختلاف قیمت در کشورهای همسایه در ایام اخیر شاهد تشدید قاچاق دام، روغن و برخی کالاهای مورد نیاز کشور هستیم که با دلاورمردی مرزبانان بصورت شبانه روزی از این اقدامات جلوگیری می شود.
فرمانده مرزبانی انتظامی با اشاره به کشف بیش از ۲.۵ میلیون لیتر سوخت قاچاق در سال ۱۴۰۱، اضافه کرد: این میزان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل ۲.۵ برابر شده و معادل ۲۶۲ درصد افزایش را نشان میدهد.
دستگیری بیش از ۲۱ هزار قاچاقچی و متجاوز مرزی در فروردین ماه گودرزی کشف بیش از ۱۷۲ هزار قلم انواع لوازم آرایشی، ۲۸۷ دستگاه ماینر با رشد ۳۵ برابری را از دیگر اقدامات مرزبانی کشور در یک ماه گذشته برشمرد و اظهار داشت: در طول این مدت ۲۱ هزار و ۵۷۳ قاچاقچی، متجاوز و متردین بدون مجوز مرزی دستگیر و تحویل مقامات قضائی شدند.

تا سه سال آینده طرح انسداد کامل مرزهای کشور اجرائی می شود
فرمانده مرزبانی انتظامی کشور با اعلان اینکه یکی از برنامه های مهم مرزبانی انسداد کامل مرزهای کشور است، افزود: امیدواریم در یک بازه زمانی ۳ تا ۵ ساله در برنامه هفتم توسعه کشور بتوانیم انسداد مرزهای کشور را قبل از گذشته تقویت نماییم.

وی با اعلان اینکه انسداد مرز در هر کشوری تأثیر به سزایی در تولید امنیت پایدار دارد، اشاره کرد: در کشور ما چند سالی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت عزم خودرا جزم کرده اند که انسداد مرزها، معابر نفوذی، خلاء های مرزی، راه اندازی پایگاه ها، برجک ها و راه های مرزی تقویت شود.

بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی مرزبانی، گودرزی اظهارکرد: در این راستا می طلبد که تجهیزات و امکانات مهندسی و زرهی در مرزبانی افزایش پیدا کند و در بحث انسداد مرزها خصوصاً در زمینه الکترونیکی و اپتیکی و عمود پروازها، هلی شات و پهبادها که می توانند در پایش مرزها تأثیر به سزایی داشته باشند، تقویت شود.

وی با تاکید بر انسداد مرز و بکارگیری از تجهیزات هوشمند اظهار نمود: اعتبارات خوبی در این راستا در نظر گرفته شده است که اگر محقق شود هم در زمینه الکترونیکی و اپتیکی و هم در زمینه اشراف و تسلط اطلاعاتی در مناطق مرزی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.1401/02/05
14:31:13
5.0 / 5
222
تگهای خبر: امنیت , تولید , كالا , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی