پزشكی قانونی اعلام كرد

افزایش ۱۲ و نه دهم درصد برق گرفتگی در سال قبل

افزایش ۱۲ و نه دهم درصد برق گرفتگی در سال قبل ایمن رها: سازمان پزشکی قانونی اعلام نمود که در سال قبل 834 نفر بر اثر برق گرفتگی در کشور جان خودرا از دست دادند، عددی که در مقایسه با سال قبل افزایشی 12.9 درصدی را نشان میدهد.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سازمان پزشکی قانونی اعلام نمود که در سال قبل جمعا ۸۳۴ نفر شامل ۷۵۶ مرد و ۷۸ زن بر اثر برق گرفتگی در کشور جان خودرا از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال پیش از آنکه تعداد تلفات برق گرفتگی ۷۳۹ نفر بود، ۱۲.۹ درصد افزایش داشته است.
در این سال استانهای تهران با ۱۲۵، خوزستان با ۷۵ و فارس با ۴۹ مورد فوتی بیشترین و استانهای چهارمحال و بختیاری با یک، کهگیلویه و بویراحمد و زنجان هرکدام با شش و قم و ایلام هر کدام با هفت فوتی کمترین آمار قربانیان به سبب برق گرفتگی را داشتند.
آمار بالای برق گرفتگی در فصل تابستاناز سویی با شروع فصل گرم سال، تعداد قربانیان برق گرفتگی در جداول آماری سازمان افزایشی می شود بطوریکه بیشترین تعداد قربانیان برق گرفتگی در تابستان ثبت شده است. بنظر می رسد یکی از دلیلهای این افزایش آمار، راه اندازی دستگاه های برودتی و سرویس کولرها در شروع فصل تابستان است که بدون شک رعایت هشدارها و نکات ایمنی می تواند آمار برق گرفتگی و تلفات ناشی از آنرا تا حدی کم کند.
در همین زمینه بخوانید: مُردن برای کولر
براساس آمارهای موجود در سال قبل نیز بیشترین تعداد تلفات برق گرفتگی در ماه های تیر و مرداد به ترتیب با ۱۰۵ و ۱۰۲ کشته گزارش شده است.
از آنجا که مطابق آمارها تعداد تلفات برق گرفتگی در سالهای اخیر روندی افزایشی داشته و در سال قبل به بیشترین میزان خود در ۱۱ سال اخیر یعنی از سال ۱۳۹۰ تا اختتام ۱۴۰۰ رسیده است؛ همین طور باتوجه به نزدیک شدن به روزهای گرم سال و راه اندازی و استفاده از وسایل سرمایشی، سازمان پزشکی قانونی از هموطنان می خواهد حتما اصول فنی و نکات ایمنی را در نصب و به کارگیری سیستم های سرمایشی و بطور کلی استفاده از وسایل برقی به کار گیرند.
منبع:

1401/02/21
19:14:46
5.0 / 5
142
تگهای خبر: ایمنی , پزشك , تلفات , قربانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی