رئیس پلیس بین الملل فراجا پاسخ داد

چرا استرداد سارقان صندوق امانات بانک ملی به کشور چند ماه طول کشید؟

چرا استرداد سارقان صندوق امانات بانک ملی به کشور چند ماه طول کشید؟ به گزارش ایمن رها، رئیس پلیس بین الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن بیان جزئیات استرداد سرشبکه سارقان صندوق امانات بانک ملی از کشور ترکیه توضیحاتی در مورد چرایی طولانی شدن روند استرداد سارقان به کشور ارائه نمود.


به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، سردار هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین الملل فراجا در اینباره اظهار نمود: طبق اعلام پلیس آگاهی و دستور مرجع قضایی در خصوص تحت تعقیب قرار دادن افرادی که به خارج از کشور رفته اند، پلیس بین الملل تهران اقدامات فنی خودش را آغاز کرد.
وی اضافه کرد: این پرونده جزو پرونده های ذی قیمتی است از این جهت که با همکاری پلیس اینترپل جهانی کمتر از ۲۴ ساعت اعلان قرمز صادر کردیم و ظرف ۴۸ ساعت با همکاری پلیس ترکیه و هماهنگی های بین المللی توانستیم این افراد را در ترکیه شناسایی و دستگیر نماییم.
رئیس پلیس بین الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این که چرا این کار چندماه به طول انجامید؟ اظهار داشت: از مرحله شناسایی و دستگیری متهمین تا استرداد، دوره زمانی است که باید مرجع قضایی کشوری که آن متهم را دستگیر کرده تصمیم بگیرد که آن فرد را استرداد کند یا خیر.
شیرزاد افزود: این مسیر تصمیم سازی را پلیس بین الملل تهران با هماهنگی مجموعه قضایی و وزارت امور خارجه و دیپلماسی انتظامی که داشتیم طی کرده و مدارکی را خواستند که ارسال و بررسی هایشان انجام شد و خوشبختانه شاهد استرداد آنها هستیم.


استرداد سرشبکه سارقان صندوق امانات بانک ملی از کشور ترکیه

به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، ساعاتی قبل دو نفر از متهمین اصلی بزرگترین سرقت قرن کشور توسط پلیس به کشور مسترد شدند.
پلیس دو نفر از متهمین اصلی سرقت از صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی تهران که پس از ارتکاب جرم به خارج از کشور متواری شده بودند را با اقدامات فنی پلیسی در یکی از کشورها شناسایی کرد که پس از انجام اقدامات قضایی در آن کشور بازداشت و طی یک فرایند پلیسی - قضایی-دیپلماسی، صبح امروز به کشور مسترد شدند.
شیرزاد، رئیس پلیس بین الملل فراجا هم ضمن اعلام استرداد سارقان صندوق امانات بانک ملی خیابان دانشگاه تهران از کشور ترکیه در تشریح جزئیات این خبر اظهار نمود: سارقان حرفه ای که در تعطیلات نیمه خردادماه سالجاری وارد بانک ملی شعبه دانشگاه در پایتخت شده و بعد از تخریب برخی از صندوق امانات، محتویات آنان را به سرقت برده بودند، شب گذشته به کشور مسترد شدند.
وی ضمن اشاره به صدور اعلان قرمز متهمان در کوتاه ترین زمان اضافه کرد: با همکاری خوب قوه قضاییه و وزارت امور خارجه و با استفاده از ظرفیت های موجود در بانکهای اطلاعاتی سازمان اینترپل و با تحقیقات انجام شده مشخص شد، متهمان در کشور ترکیه اقامت دارند.
رئیس پلیس بین الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران توضیح داد: به دنبال صدور اعلان قرمز متهمان و اعلان به کشورهای عضو اینترپل سیستم قضایی پلیسی آن کشور محدودیت های شدیدی برای آنان ایجاد کرد.
این مقام انتظامی ضمن اشاره به تلاش ماموران پلیس بین الملل فراجا در ردیابی این متهمان و همینطور انعکاس تحت تعقیب بودن آنان به مرزهای ورودی کشور تصریح کرد: متهمان با همکاری پلیس کشور ترکیه از راه مرز هوایی فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور برگردانده وجهت رسیدگی به پرونده، تحویل مراجع قضایی شدند.
منبع:

1401/10/29
17:01:29
5.0 / 5
522
تگهای خبر: اقامت , بین المللی , پلیس , سرقت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی