مدیركل مدیریت بحران استانداری تهران مطرح كرد؛

فرونشست و خشکسالی مخاطرات اصلی پیشوا

فرونشست و خشکسالی مخاطرات اصلی پیشوا به گزارش ایمن رها، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان ارزیابی مناسب دستگاههای پیشوا در مانور لحظه صفر، فرونشست و خشکسالی را مخاطره اصلی این منطقه دانست و اظهار داشت: وقوع‬ زلزله همیشه محتمل است.به گزارش ایمن رها به نقل از مهر، حامد یزدی مهر، ظهر چهارشنبه در حاشیه برگزاری مانور لحظه صفر مدیریت بحران که در پیشوا برگزار گردید، گفت: برمبنای دستور استاندار محترم تهران در خصوص آمادگی لازم شهرستان های استان برای مواجهه و مقابله با حوادث و مخاطرات طبیعی امروز مانور لحظه صفر در شهرستان پیشوا اجرا شد.
تشریح برگزاری مانور لحظه صفر پیشوا / ‏راستی ‬آزمایی انجام شد
یزدی مهر در تشریح جزییات برگزاری این مانور اظهار داشت: همزمان با ساعات اولیه بامداد امروز چهارشنبه پنجم مهرماه فراخوان حادثه از طرف فرمانداری پیشوا در خصوص وقوع حادثه زلزله ۵.۸ ریشتری در این شهرستان که سبب تخریب بخش های عظیمی از منازل و مناطق مسکونی و بخش های مختلف از این منطقه شده بود به دستگاه های اجرائی و امدادرسان اعلام و رؤسای همه دستگاهها در کمترین زمان در محل سالن جلسات فرمانداری حاضر و ارزیاب های هلال احمر درباب جستجو و نجات در صحنه حادثه حاضر و گزارش گیری انجام و شبیه سازی در شهرک صنعتی انجام شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اعلان اینکه به سبب ایجاد آمادگی در مقابل مخاطرات طبیعی و بطور خاص وقوع زلزله، این مانور در شهرک صنعتی پیشوا شبیه سازی شد، اظهار داشت: به همین دلیل از دستگاهها خواستیم که تجهیزات را در شهرک صنعتی گسیل کنند تا این آمادگی و تمرین صورت گیرد.
وی عنوان داشت: بعد از برگزاری جلسه و دریافت گزارش اقدامات دستگاهها و پیش نویس تجهیزات ارسالی، گفت و شنود درباب مخاطره و حوادث و اتفاقات رخ داده و ارزیابی دقیق همه دستگاهها از حادثه انجام شد و تجهیزات گسیل شده مورد بررسی و راستی آزمایی قرار گرفتند و تذکرات لازم در این خصوص ارائه و در ادامه تمام اقداماتی که در صحنه حادثه توسط همه دستگاهها انجام شده بود اعلام گردید.
فرونشست و خشکسالی مخاطرات اصلی پیشوا / ‏وقوع‬ زلزله همیشه محتمل است
یزدی مهر با اعلان اینکه پیشوا متأثر از گسل هایی است که اطراف شهرستان وجود دارد و همیشه خطر زلزله این منطقه را تهدید می کند، اضافه کرد: فرونشست و خشکسالی از پدیده های قالب و مخاطرات اصلی این شهرستان بشمار می رود که باید برنامه ریزی های دقیق و هم افزایی های منسجم توسط دستگاهها این مخاطرات و تهدیدات به فرصت تبدیل و از برداشت بی رویه آب و حفر چاه های بدون مجوز جلوگیری شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با تأکید بر این که خطر به وقوع پیوستن زلزله همیشه محتمل است، گفت: باید دراین زمینه در مرحله قبل از وقوع و آمادگی چاره اندیشی های لازم صورت بگیرد و در این جهت تاب آوری از دو منظر تاب آوری مردم و دستگاهها از اهمیت ویژه ای برخوردارست.
ضرورت فرهنگ سازی و آموزش تاب آوری به مردم
وی بر ضرورت فرهنگ سازی و آموزش تاب آوری توسط مسئولین جهت کاهش صدمات جانی و مالی به مردم و ضررهای ناشی از آن به دولت و کشور اصرار کرد و بیان داشت: این فرهنگ سازی ها مردم را در حالت آماده قرار می دهد تا بتوانند در مواقع بحران و اضطرار اقدامات خود پیشگیرانه را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.
عملکرد مناسب دستگاه های پیشوا در مانور لحظه صفر / تجهیزات نیاز به اورهال دارند
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران عملکرد دستگاه های اجرائی و امدادی شهرستان پیشوا در برگزاری مانور لحظه صفر را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: دستگاه های حاضر در این مانور نسبت به اقدامات واقف بودند و عملکرد مناسبی داشتند اما تجهیزات شهرستان نیاز به تعمیر و اورهال و تجهیز دارد که با رویکرد تامین اعتبار این مساله برطرف خواهد شد.
یزدی مهر با تأکید بر موضوع آموزش بیان داشت: در این مانور بر آموزش دستگاهها خصوصاً آموزش قانون مدیریت بحران و مانورهای موضوعی تاکید شد که در دستور کار همه دستگاهها و ادارات شهرستانی قرار بگیرد.


منبع:

1402/07/06
18:55:37
5.0 / 5
190
تگهای خبر: آموزش , تعمیر , حادثه , حوادث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی