شهردار تهران:

حریق در ساختمان وزارت نیرو می توانست به فاجعه ملی تبدیل گردد

حریق در ساختمان وزارت نیرو می توانست به فاجعه ملی تبدیل گردد ایمن رها: شهردار تهران با تقدیر از عملكرد دستگاه های مختلف در حوادث یك سال قبل پایتخت اظهار نمود: حادثه حریق در ساختمان وزارت نیرو می توانست همچون پلاسكو به یك فاجعه ملی تبدیل گردد.به گزارش ایمن رها به نقل از ایسنا، محمدعلی نجفی در آخرین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران در سال ۹۶ - كه عصر امروز با حضور دستگاه های مختلف در مركز فرماندهی و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد- اظهار داشت: در ماه های اخیر حوادث و رویدادهای مختلفی داشتیم كه عوامل مدیریت شهری در آن نقش پررنگی داشتند كه باید به این خاطر از آنان قدردانی نمود.

وی با اشاره به حادثه حریق در ساختمان متعلق به وزارت نیرو اظهار نمود: این حادثه می توانست همچون پلاسكو به یك فاجعه ملی تبدیل گردد اما با عملكرد خوب دستگاه های مختلف از وقوع آن جلوگیری شد. پلیس راهور در این حادثه با اعمال محدودیت های ترافیكی همینطور روان سازی ترافیك به گونه ای عمل كرد كه نه در صحنه حادثه مشكلی بوجود آمد و نه مشكلی در ترافیك به وجود آمد.

نجفی با اشاره به اینكه آتش نشانی هم عملكرد خوبی داشت، اظهار داشت: عوامل آتش نشانی اقدامات خوبی را انجام دادند و بعضی از آنها ۴۸ ساعت در محل حضور داشتند و با اقدامات این عزیزان بود كه حریق كنترل شد و موفق شدیم تا ساختمان را بدون آنكه دچار ریزش شود در اختیار وزارت نیرو قرار دهیم.

شهردار تهران با اشاره به اینكه ما عادت داریم هر جا بحرانی رخ می دهد آغاز به خالی كردن دل مردم نماییم، اظهار داشت: اگر در جایی دستگاه ها عملكرد خوبی داشتند باید در این زمینه صحبت و اطلاع رسانی نماییم. حادثه حریق در ساختمان وزارت نیرو همچون این موارد بود. شاید خیلی ها ندانند اما كم كردن دمای ساختمان در آن شرایط كار بسیار دشواری بود كه انجام شد. این حادثه می توانست به راحتی شبیه به حادثه ای مشابه پلاسكو شود اما با اقدامات تمام دستگاه ها از جلوگیری شد.

شهردار تهران در انتها این نشست از شماری از مسئولان و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران كشور قدردانی نمود كه به علت عدم حضور بعضی از آنان، نمایندگان این افراد تقدیرنامه شان را دریافت نمودند.

اسماعیل نجار - رئیس سازمان مدیریت بحران كشور، سردار حسین رحیمی - رئیس پلیس شهر تهران، باقری - مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران، سردار مهماندار - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر تهران، پیرحسین كولیوند - سرپرست اورژانس كشور، داوری - مدیرعامل آتش نشانی تهران همچون افرادی بودند كه مورد تقدیر قرار گرفتند.
1396/12/05
19:29:20
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: آتش نشانی , پلیس , حادثه , حوادث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی