پیشنهاد پلیس جهت استفاده از پابند الکترونیک برای اراذل و اوباش

پیشنهاد پلیس جهت استفاده از پابند الکترونیک برای اراذل و اوباش ایمن رها: رییس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی پایتخت از پیشنهاد پلیس به قوه قضائیه برای کنترل اراذل و اوباش با پابند الکترونیک آگاهی داد.سرهنگ سعید راستی در گفت و گو با ایسنا درباره استفاده پابندهای الکترونیکی برای کنترل اراذل و اوباش اظهار داشت: هم اکنون قوه قضائیه دستور استفاده از پابند الکترونیکی را صادر کرده و از این پابندها برای تعدادی از سارقان سابقه دار و... استفاده می شود.

وی با اشاره به استفاده از پابندهای الکترونیک برای سایر مجرمان سابقه دار نیز اضافه کرد: پلیس به قوه قضائیه پیشنهاد داده شده است که برای کنترل اراذل و اوباش سابقه دار و همین طور آن دسته از اشراری که از زندان آزاد می شوند نیز از این این پابندها استفاده گردد.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ افزود: با بهره گیری از این پابندها پلیس می تواند کنترل بیشتری بر عملکرد این افراد داشته باشد و با اشراف اطلاعاتی بیشتر، از اقدامات مجرمانه آنها پیشگیری کند. البته هم اکنون نیز پلیس اراذل و اوباش و اقدامات مجرمانه آنان را رصد می کند و اشراف اطلاعاتی خوبی دراین زمینه وجود دارد. اما به هر حال استفاده از این پابندها نیز می تواند موثر باشد.
پابند الکترونیک، نوعی ردیاب (GPS) است که به پای محکومان واجد شرایط بسته می شود و این امکان را به فرد محکوم می دهد تا بتواند تمام دوران محکومیت را خارج از زندان و در محدوده مراقبتی مشخص شده بگذرانند. از این پابند در جرایم درجه پنج تا هشت یا باقی مانده دوران محکومیت در جرایم درجه دو تا چهار استفاده می شود و بتازگی نیز پلیس از این پابندها برای کنترل سارقان سابقه دار دارای بیش از سه یا چهار فقره محکومیت به سبب سرقت بهره برده است.
1403/03/18
12:07:31
5.0 / 5
128
تگهای خبر: امنیت , پلیس , سرقت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
imenraha.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ایمن رها محفوظ است

ایمن رها

تجهیزات آتش نشانی و ایمنی و فروش و شارژ کپسولهای آتش نشانی